Антологія “Україна-Європа” [Текст] : упоряд. О. В. Красовицького. – Харків : Бібколектор, 2015. – 573 с.
Рік тому ми жили в зовсім іншій країні, ніж живемо зараз. За цей рік країна пройшла нескінченно довгий шлях — від досить ситої і стабільної авторитарної держави з негативним економічним прогнозом, що поступово віддаляється від усе ще очікуваного європейського шляху, до країни, яка пережила тримісячну мирну революцію з трагічним, але переможним фіналом, втрату частини своєї території, піврічну війну на Сході, яка стала частиною плати за те, що народ відстояв євро-пейський вектор. Зараз у нас абсолютно інша країна. Й інший народ.
Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність — в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдана, і навіть збитий Боїнг.
Базів В. Армагеддон на Майдані [Текст] : роман-реквієм / В. Базів. – Київ : Укр. пріоритет, 2014. – 159 с.
Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни — у супрязі з усім прогресивним світом — древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.
Борітеся – поборете! [Текст] : поетика революції / уклад. та авт. передмови О. М. Уліщенко. – Харків : Віват, 2014. – 95 с.
До книги увійшли вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю — боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою і, разом із тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу. Світлини з Майдану проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь.
Бердинських,К. Є люди [Текст] : Теплі історії з Майдану / К. Бердинських. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 179 с. : іл.
Ця книжка блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. У щоденнику «Є люди» є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення і любов.
Гук, Н. Євромайдан. Звичайні герої [Текст] / Н. Гук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 140 с.
Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013 – 2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».
Дашвар, Л. Покров [Текст] / Л. Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 379 с.
Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця…
Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина — зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір — незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля…
Дичка, Н. Знакове світло Майдану [Текст] : зб. поезій / Н. Дичка. – Київ : Смолоскип, 2014. – 45 с. : іл.
Майдан це явище світового масштабу. Він нікого не залишив байдужим. Особливо письменників, у руках яких перо й слово велика зброя, з якою йдуть, ішли й ітимуть не лише на барикади…
«Знакове світло Майдану» збірка поезій відомої української письменниці, члена НСПУ, лауреата премій «Смолоскип» (1995) і «Гранослов» (1996)» та багатьох інших міжнародних і всеукраїнських конкурсів Надії Дички. Авторка по-філософськи глибоко та по-ліричному чуттєво зображує події, що відбувалися на Майдані у Києві 2013-2014 рр. Збірка розрахована на широке коло читачів і насамперед вражає майстерністю та професійністю віршів, чим і відрізняється від масового напливу творів майданної тематики.
Ірванець, О. Пісні війни [Текст] : вірші останніх років / О. Ірванець. – Київ : Дух і літера, 2014. – 40 с. : іл.
«Пісні війни» невеличка збірка з двадцяти віршів та кількох десятків фотографій, які відображають нелегкі часи революції і сьогоднішні події на Сході України.
Євромайдан [Текст] : лірична хроніка. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 46 с.
Коли люди пережили шок від перших кривавих подій, гнів помсти й холоднокровність оборони, – почалося глобальне структурне осмислення нової дійсності. Поезія — це перші спроби зрозуміти, що відбулось.
Євромайдан: хроніка в новелах [Текст] / В. Івченко, О. Чупа, М. Єщенко, Р. Повзик, Є. Манженко, А. Трохименко [та ін.]. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 213 с.
До книжки ввійшли кращі тексти, надіслані на конкурс «Новела по-українськи» від журналу «Країна». Згустки відчуттів, емоцій і сюжетів, які ми ще так добре пам’ятаємо і які варто ніколи не забувати.
Євромайдан: хроніка відчуттів [Текст]: [колекція есе Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Винничука]. — Брустурів : Дискурсус, 2014. — 156 с.
Подія Євромайдану й окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного… Уже зараз звучить чимало думок й оцінок. Але на все свій час.
Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук як літописці Євромайдану не фіксують події, а реагують на них так, як може відгукуватися кожен українець. І роблять вони це у власній письменницькій манері.
Кокотюха, А. Вогняна зима [Текст] : роман / А. Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 348 с.
Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013—2014-го і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності – та по різні боки барикад Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить «коктейлі Молотова». Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць «Беркуту», готовий карати «майданутих» навіть задарма… Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо — і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє – і життя, і кохання, і ненависть. І смерть А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре…
Лукащук, Х. Казка про Майдан [Текст] / Х. Лукащук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2014. – 23 с. : іл.
Зараз у багатьох виникає питання: як говорити з дітьми про драматичні події, які пережила наша країна, відстоюючи прагнення людей жити в оновленому суспільстві. Про Майдан було і буде багато видань. А це книга для маленьких, які все бачать, розуміють і по-своєму сприймають. «Казка про Майдан» перша спроба говорити з малими дітьми про складні речі виражальними засобами казки. Автор – Христина Лукащук створила не лише текст, а й дуже символічні, сповнені архетипів та глибинних сенсів, малюнків. А ікона, що на обкладинці, яку намалював Роман Зілінко, буде дітям служити ще й оберегом.
Материнська молитва [Текст] : українки – героям Майдану : поезії. – Київ : Наш Формат, 2014. – 71 с.
У збірнику вміщено поезії, присвячені захисникам України – героям Майдану 2013-14 років. Автори творів – це і відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї.
Небесна сотня [Текст] : антологія майданівських віршів / упорядкув., передмова Л. Воронюк. – Чернівці : Букрек, 2014. – 399 с.
До антології «Небесна Сотня» ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських та інших письменників (з України, Польщі, Білорусії, Франції, Росії, Італії, Канади, США), а також непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 – лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє.
Ця антологія є першою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші, написані українською, російською, білоруською, польською, французькою мовами. З точки зору літературної та історичної цінності цю книгу без перебільшення можна прирівняти до антології Юрія Лавриненка «Розстріляне відродження», адже якщо б у 30-ті роки минулого століття доробки українських сподвижників- письменників не були зібрані в один збірник, існувала величезна загроза того, що більшість творів були б назавжди втрачені. Безперечно, антологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «народна книга».
Процюк, С. Під крилами великої Матері [Текст] : Ментальний Майдан : роман / С. Процюк. – Брустурів : Дискурсус, 2015. – 239 с.
По-перше, цей роман суспільно-історичний — торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає?
Новий роман Степана Процюка — це свідомість доби в “хірургічному” розрізі. Усі нутрощі — напоказ. Моторошно? Звісно! Але тільки так кожен може зрозуміти, чому він такий… Чому на одному плечі сидить невидимий “мамай”, а на іншому “ватник”?
Рудневич, М. Я з Небесної Сотні [Текст] : повість / М. Рудневич. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 180 с. – Кн.-«перевертень». Вид. в одній обкл. з кн.: Я из Небесной Сотни / М. Рудневич.
Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда.
19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції…
Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею Макса зі Сміли…
Стасюк О. Не хочу стояти осторонь [Текст]: Стежками революції: [Поезії] /О. Стасюк.- Вінниця: Рогальська І. О., 2014.-35с.
Ольга Стасюк – юна 16-річна поетеса з міста Вінниці, що навчається в 11 класі. Вона – переможниця багатьох конкурсів та олімпіад, а також вже має дві книги: «Збірка весен та гарячого літа»(2011) та «Вклонюся небу» (2013).
Революція 2014 року також не могла не зачепити серце дівчини, – її твори про Майдан сповнені віри, надії та щирого юнацького патріотизму. При чому події зими 2013-2014 постають перед читачем як втілення глибокої ідеї переродження суспільства, коли народ виходить із давніх тенет рабства, а моральні та духовні цінності перемагають над матеріальними.
Поетеса впевнена, що ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті, а нашу країну чекає лише вільне, незалежне майбутнє
Филипчук, З. День і ніч навколо багаття [Текст] : роман-репортаж / З. Филипчук. – Львів : Апріорі, 2015. – 204 с.
Час іде стрімко. І вже те, що відбувалося не так давно на наших очах, сьогодні стає історією. Саме такі події – зима 2014 року в Україні – описуються в новій книзі. Автор перебуває в гущі народу, що вийшов виборювати свою людську гідність, і через його думки, погляди, переживання, діалоги з ближніми спостерігається суть життя – від найостаннішого злидаря-безхатченка до найперших багатіїв при владі, що пнуться керувати планетою.
Цвід, А. Клич Майдану. Літопис самовидця [Текст] : поема / А. Цвід ; Обличчя Майдану : живопис, графіка / М. Соченко. – Київ : Укр. пріоритет, 2015. – 87 с. : іл.
Обличчя Майдану — це обличчя видозміненого світу сучасності, відображені в душах і вчинках українців — людей, що вийшли на бій за свою свободу, за гідність своєї нації. Це обличчя народу, який із правіку був європейським, який дав світу сіяне землеробство й відкрив дорогу до зір, який показав зразок незламного духу в прагненні бути вільним.
Цей альбом — це синтез живопису й поезії двох неймовірно талановитих і патріотичних жінок — активних учасниць революції — художниці Марини Соченко та поетеси Антонії Цвід. Саме тому він лунає потужним Кличем Майдану й стукає в наші серця крилами Небесної Сотні.