Вдовиченко, Г. Маріупольський процес [Текст] : роман : переможець у номінації “Гранд-романи” Міжнарод. літ. конкурсу “Коронація слова” / Г. Вдовиченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 283 с.
Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка — чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше.
Гуменюк, Б. Блокпост [Текст] : вірші, новели, публіцистика / Б. Гуменюк. – Київ : Академія, 2016. – 335 с.
У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки – пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.
Гридін, С. Сапери [Текст] : повість / С. Гридін. – Київ : Академія, 2017. – 190 с.
Сергій Гридін відверто дивиться в очі дійсності. І показує її такою, якою бачить.
Його повість << Сапери >> – про мобілізованих четвертої хвилі. У ній багато неприкрашених і навіть брутальних деталей. Бо ця повість – про чоловіків, яким випало йти між життям і смертю. Про те, що відбувається з ними далеко від дому. Якими є їхнє розуміння війни і передчуття бою. Чим ризикують сапери і які вони в бою. Яка та війна. Яка армія. І проти кого вона стоїть.
Автор знає цю війну як командир саперного взводу. Тому повість вражає тонко спостереженими деталями. І неприкрашеною правдою, яку бачить тільки письменник. У ній правда життя на війні. Психологічна правда війни.
Грушко-Колінько, З. Волонтерські будні. Дорожні сповіді-оповіді [Текст] / З. Грушко-Колінько. – Дніпро : Ліра, 2017. – 90 с.
Авторка познайомилася з волонтерами в процесі збору коштів і речей для потреб воїнів АТО і вирішила написати про цих добрих, самовідданих доньок і синів України. Вони допомогли їй у цьому своїми розповідями, записами, світлинами, газетними матеріалами.
У другій частині «Дорожні оповіді…» написано про бесіди з попутниками, підслухані розмови в дорозі, які видалися цікавими авторці.
Можливо, зацікавлять і читачів.
Жолдак, Б. УКРИ [Текст] : бойова проза / Б. Жолдак. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 220 с. – (Сучасна Проза)
Кіноповість “УКРИ” відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака – це бойова проза про сучасне АТО. Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника.
“УКРИ” – це суцільний “екшн”, заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв “Енеїди”, відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.
Для читачів майже всіх поколінь.
Зелінський, А. Соняхи. Тільки любов здатна на перемогу! [Текст] : духовність на час війни / А. Зелінський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 127 с.
Цю книжку написав військовий капелан, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною їхній світлій пам’яті. Коли Україну огорнула непроглядна темрява, вони соняхами запалали на полях української журби.
Кушнір, Б. На лінії зіткнення. Любов і ненависть [Текст] : роман / Б. Кушнір. – Харків : Фоліо, 2018. – 283 с.
Окрім свого доброго імені, Семен Вергун втратив усе — здоров’я, роботу, сім’ю, квартиру — й залишився на роздоріжжі спустошеного життя. Успішний мисливець на таємниці, офіцер стратегічної розвідки, який працював під дипломатичним прикриттям, він опинився в епіцентрі гучного скандалу. Противники із російської контррозвідки намагалися знищити його фізично, але він дивом вижив після подвійної дози невідомого психотропного препарату. Відгородившись від світу, Семен оселився на занедбаній лісовій дачі й прагнув помсти.
Людині, яка все втратила, вже ніщо не страшне. Офіцер-розвідник Вергун знаходить відраду на фронті, де зашкалює адреналін й життя наповнюється зовсім іншим змістом. Він таки зустрівся зі своїм особистим ворогом віч-на-віч під час боїв на Сході України, та полювання на нього закінчується несподіваною розв’язкою; у цьому божевільному світі війни любов долає ненависть…
Роман створено на основі реальних подій.
Лойко, С. Аеропорт [Текст] : головна книга про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман / С. Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 324 с.
«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
Музика, М. Савур-Могила [Текст] : військові щоденники / М. Музика, А. Пальваль, П. Потєхін. – Харків : Фоліо, 2017. – 316 с.
Савур-Могила… незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.
Орляк, Л. Ти зробив усе, що зміг [Текст] / Л. Орляк. – Тернопіль : Джура, 2017. – 87 с.
У художньо-документальній повісті «Ти зробив усе, що зміг» відображено реальні події, які переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. Тут переплелося усе: на противагу байдужості, зрадам, лицемірному патріотизму — готовність до самопожертви і безкорисна любов до Батьківщини. Серед противників ворожої окупації — син авторки Сашко — командир гармати протитанкового батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Захищаючи Україну, він залишив свій слід в її історії під дебальцівськими згарищами поблизу опорного пункту «Станіслав». Уся розповідь перепущена крізь зболене серце матері, яка втратила сина у цій неоголошеній війні.
Положій, Є. Іловайськ [Текст] : розповіді про справжніх людей / Є. Положій. – Харків : Фоліо, 2015. – 378 с.
Іловайськ – книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в “Іловайському котлі”, що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.
Солтис, П. 370 днів у камуфляжі [Текст] : записки артилериста / П. Солтис. – Острог ; Здолбунів : Вид-во Нац. ун-ту “Острозька акад.”, 2016. – 323 с.
У час страшної агресії Росії проти нашої суверенної держави багато інформації надходить до нас з джерел масової інформації. Однак чи є картина, створена ними достатньо повноцінна? Адже відомо, що психологія сприйняття віддалених від нас подій складається за принципом: одне загублене життя – трагедія, сотні загублених – статистика.
Саме для того, щоб кожен з нас буквально пережив буденні реальні моменти тяжкого іспиту сучасного воїна України, реальний стан та положення речей у загальному хазяйстві нашої багатостраждальної армії, якраз і покликана ця неординарна та відверта книга.
Цінність цієї книги у тому, що вона безпосередньо пропущена через біль, страждання, боротьбу та сподівання самого автора книги, дієвого патріота, хороброго воїна, не байдужого до будь-якого прояву несправедливості.
Твір написаний у формі щоденника, що надає читачеві відчуття безпосереднього психологічного контакту з автором. Ця книга є першою літературною спробою автора.
Стеблівський, Є. Кіборги [Текст] : сага про воїнів : роман / Є. Стеблівський. – Київ : Ярославів Вал, 2016. – 263 с. – (Український бойовик)
Видавництво «Ярославів Вал» і автор серії «Український бойовик» Євген Стеблівський пропонують увазі читача продовження саги про Звенигородський рід старого Конона. Перший роман серії «Звенигора. Шабля на комісара» про російсько-українську війну 1917-1921 рр. вийшов у листопаді 2015-го. Наступною книгою трилогії мав бути роман про генерала УНР Юрка Тютюнника. Але настав лютий 2014-го..
Тому другий роман трилогії – про війну на Донбасі.
Стеблюк В. Синдром АТО [Текст] : нотатки “Айболіта” / В. Стеблюк. – Київ : Дух і Літера, 2017. – 287 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії)
Історія лікаря, професора, полковника поліції Всеволода Стеблюка, розказана від першої особи. Історія короткого проміжку часу – з травня по вересень 2014, періоду активних протистоянь українсько-російської війни, яка офіційно названа «Антитерористична операція» – АТО. Історія з реальних подій та фактів, які автор оцінює крізь призму власного світосприйняття
Талан, С. Ракурс [Текст] : роман / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 317 с.
Цей роман — про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії і втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини й непереборне бажання жити. Такі різні, але рівні перед війною герої намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь…
Трофимович, В. Любов на лінії вогню [Текст] / В. Трофимович. – Харків : Фоліо, 2016. – 153 с.
Він і Вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту – життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.
У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої країни.
Фіалко, Н. Обірвана струна [Текст] / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2016. – 351 с.
У новому романі тернопільська письменниця Ніна Фіалко висвітлює початок гібридної війни на сході України, в якій гинули її найкращі сини. Головний герой твору Михайло Гончарук – учасник Майдану, Революції Гідності, згодом – боєць добровольчого батальйону, який дивом вийшов з Іловайського “котла”. Покалічений чоловік переживає важкий період психологічної реабілітації, коли чиновники не визнають його учасником АТО і вимагають від нього довідок від тих, хто вже у засвітах. На Майдані Михайло випадково зустрічається з “двійником”, доля зводить їх і в найтяжчу хвилину, коли життя обох висить на волосині. Обмінюючись знаннями про особливості подібних людей, Сашко доводить, що їм доручена якась одна й та сама місія, і хто з них залишиться живим, той мусить її виконати. Михайло, вражений почутим, після повернення додому намагається доскіпатися до минулого своєї родини, щоб розгадати появу “двійника” в його житті, зрозуміти своє призначення на Землі.
В основі твору – правдива історія, котра не залишить читачів байдужими.
Цаплієнко, А. Книга змін [Текст] : історії з переднього краю / А. Цаплієнко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 254 с. – ISBN 978
У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов’язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін — від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати. Книга має всі шанси стати в майбутньому одним із літературний: документів епохи, у якій нам випало жити.
Шила, А. Жінка війни [Текст] / А. Шила. – Харків : Фоліо, 2018. – 316 с.
Книга «Жінка війни» — перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв’ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них — це символічний образ, у якому втілено життя й емоції багатьох жінок-воїнів. їхніми вустами говорить Україна. Це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися.
Шкляр, В. Чорне сонце [Текст] : збірка / В. Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 298 с.
Російсько-українська війна — очима бійця полку «Азов».
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
До видання ввійшли твори «Чорне Сонце», «Танець під чортову дудку», «Крук – птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії».