23 серпня – День Державного Прапора України — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леонідом Кучмою «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.
За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради.
Після проголошення незалежності України, 4 вересня 1991 синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. Офіційно затвердили синьо-жовтий стяг як державний символ України 28 січня 1992 року.
Починаючи з часів хрещення Русі, синьо-жовті кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть. У тому варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани.
На честь свята щороку 23 серпня о 9 годині відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення офіційної церемонії підняття Державного Прапора України по всій державі. Цього дня громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують Державний Прапор України на своїх оселях та установах.