В Україні 21 листопада відзначаємо День гідності та свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).
21 листопада 2013 року, після того, як тодішня влада відмовилась від європейського курсу, на Майдан вийшли активісти й студенти, свідомі українці, щоб захистити національні інтереси української держави та її європейський вибір.
У ніч із 29 на 30 листопада їх жорстоко розігнали правоохоронці, що перетворило мирний Євромайдан на Революцію Гідності.
Події, що відбулися з нашим суспільством на зламі 2013/14 років і продовжуються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, була «Зима, що нас змінила». І добре, що ці зміни відбуваються як прощання країни зі своїм совєтським та постколоніальним минулим. Нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність українства великої України як базова. Саме ці компоненти визначають ставлення до себе й позиціювання серед інших націй.
Національна гідність є похідним поняттям від поняття особистісної гідності. Отже, українська Єврореволюція може з повним правом кваліфікуватись як Революція гідності нації та її громадян.
Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням, це вже вшанування найкращих, котрі у найважливіший момент нашої історії не злякалися, жертвують собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
Ще не загоїлися рани Майдану, а Небесна сотня щодня поповнюється новими ангелами: душі загиблих у війні-2022 зірками спалахують у небі.
Україна продовжує оплакувати і вшановувати своїх Героїв.