Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль. Сучасний світ можна назвати інформаційним простором, адже ним рухає інформація, передана різними способами: усним, письмовим, візуальним та іншими.
Із середини 20 століття роль інформації внаслідок соціального прогресу і бурхливого розвитку науки і техніки незмірно зросла. Світовою тенденцією став перехід на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету і мобільного зв’язку.
Ініціюючи відзначення Всесвітнього дня інформації, Міжнародна академія інформатизації мала на меті вказати на всю важливість передачі інформації у сучасному суспільстві.
«Як правило, найбільшого успіху досягає той, хто володіє кращою інформацією», Бенджамін Дізраелі – зазначав.
Сьогодні цей процес помітно прискорився, оскільки 20 століття принесло людині безліч нових технологій, за допомогою яких транслювати інформацію можна в онлайн-режимі в дуже великих обсягах і буквально в будь-яку точку планети та навіть за її межі.
Основними центрами інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати і зберігати всі можливі носії інформації та надавати доступ до неї користувачам, особливо науковцям, спеціалістам, фахівцям.
Інформаційне навантаження в сучасному співтоваристві досить потужне і всі спроби щодо його оптимізації активно сприяють раціональному використанню цього інформаційного потоку.
Звичайно ж, ще не існує універсальних рішень, однак в умовах глобалізації міжнародних процесів, практика показує, що мудре, максимально зважене ставлення, колегіальність та відповідальність у розробці інформаційних технологій, висока моральність і шанування духовного світогляду людини позитивно впливає на поширення необхідної і нової інформації, зміцнюючи спокій і поінформованність нашого суспільства, сприяє сучасній динаміці прогресу і розвитку всього світового співтовариства.