День подяки у США своїм корінням сягає 1620 року, коли після двомісячного плавання до берегів Америки причалив англійський корабель “Mayflower”, на якому знаходилися близько ста пілігримів, які розшукували нові вільні землі. Перша зима мандрівників стала суворою: багато хто загинув, проте ті, хто вижили, навчилися полювати, вирощувати боби, кукурудзу, гарбузи — все завдяки місцевим жителям. У результаті переселенці влаштували свято, як знак подяки Богу за щедрість. На свято запросили індіанців — так пройшов перший у світі День подяки.
Головна традиція святкування Дня подяки — провести цей день у колі родини і близьких друзів, бути з тими, кому вдячні за кожну хвилину спілкування.
На столі обов’язково є такі страви як запечена індичка в журавлиному соусі, гарбузовий пиріг і картопляне пюре, а також традиційний напій — яблучний сидр. Перед тим як приступити до трапези, всі члени сім’ї дякують Богу і один одному за все добре, що сталося з ними за останній рік.
Крім цього напередодні Дня подяки прийнято робити добрі справи. Дуже популярна серед благодійників роздача безкоштовних обідів бездомним і малозабезпеченим.
День подяки є своєрідним відкриттям періоду різдвяних і новорічних свят, а також відразу після свята настає «Чорна п’ятниця» — час розпродажів.
Ще однією традицією Дня подяки є «помилування» індички. Це — напівсерйозна, напівжартівлива церемонія напередодні свята, під час якої на галявині перед Білим Домом президент зачитує указ про Помилування індички. Після цього «помилуваного» птаха відправляють у зоопарк, де він живе до своєї природної смерті. Головною стравою, звичайно, є Thanksgiving Turkey (святкова індичка). Традиційно, її потрібного готувати власноруч, усією родиною. Цікаво, що ця птиця – основа святкового столу не просто так. За легендою, це була єдина дичина, яку могли вполювати перші поселенці. Спеціально до Дня подяки по усій країні вирощують близько 50 тисяч індичок, щоб кожна родина мала можливість прикрасити цією стравою свій стіл.