Насолоджуватися гармонією довершеності, милуватись, дивуватись, поринути у світ краси і жаху, шоку і магії. Все це відчути і пережити можна у вельми цікавих і незвичайних музеях Амстердама. Столиця Нідерландів вважається містом, де щільність музеїв є однією з найвищих у світі.
Рейксмузеум
Державний музей Амстердама Рейксмузеум був відкритий для відвідувачів у 1885 році. Він входить у 20 найбільш відвідуваних художніх музеїв світу. Це справжня скарбниця шедеврів. Тут зберігаються найвідоміші твори голландських митців різних часів, а також безцінні полотна відомих фламандських, іспанських та італійських майстрів. Викликають захоплення зібрання прикладного мистецтва золотого століття, ювелірні вироби, колекції меблів, одягу, скульптури, твори мистецтва Азії. Кількість експонатів музею перевищує мільйон. Перлиною його колекції є полотно Рембранта «Нічна варта» 1642 року.
Музей мікробів
Перший у світі музей мікробів “Мікропія” відкрився у 2014 році в Амстердамі. Він і досі залишається єдиним у світі музеєм, де замість експонатів – мікроби у скляних колбах.
Музей схожий на лабораторію з мікроскопами, підключеними до величезних телевізійних екранів. Так як більша частина його експонатів живі, за допомогою 3D-мікроскопу, спеціально розробленого для музею, можна спостерігати за життєдіяльністю і розмноженням мікроорганізмів.
В музеї, окрім перегляду експозиції, відвідувачі можуть дізнатися багато цікавого. Директор музею “Мікропія” Евелін Хенсель розповідає, що за допомогою їхнього сканера можна пересвідчитись, що на людському тілі знаходиться до півтора кілограма мікробів. Цікавим видовищем є процес “годування” мешканців музею необхідними для них мікроелементами. На будівництво музею було витрачено 10 мільйонів євро.
Будинок-музей Рембрандта
Унікальний художній музей Рембрандта був відкритий у 1911 році в будинку, купленому великим майстром у 17-му столітті. В цьому будинку нідерландський художник, гравер, найбільший представник золотого століття голландського живопису Рембрандт Гарменсзон ван Рейн створив безліч своїх шедеврів. Городяни Амстердама дуже пишаються музеєм Рембрандта – це один з небагатьох закладів, що зберіг історичну достовірність.
На даний момент в будинку, крім житлових кімнат, є виставкові приміщення, де можна побачити оригінали картин Рембрандта. Сьогодні музей – єдине місце в світі, де зберігається найбільш повна колекція графічних робіт автора (260 з 290).
Музей людського тіла
Для того щоб показати той невидимий світ, який знаходиться всередині людини, в Амстердамі у березні 2008 року відкрився музей людського тіла “Corpus”. Правда, експонати музею часто викликають суперечливі почуття – захоплюють і одночасно приводить в жах. Справа в тому, що тут представлена єдина в світі експозиція, де основними експонатами є справжні людські тіла.
В музеї за допомогою 5D ефектів створюється ілюзія подорожі по реальному людському тілі. На власні очі можна побачити як б’ється серце, працює шлунок, циркулює кров.
Крім того, в закритих вітринах представлені як окремі органи, так і цілі системи організму. Наприклад, легені людини, а поруч – легені курця.
Більше 200 справжніх анатомічних зразків пройшли ретельну обробку і зберігаються в спеціальних умовах. Музей “Corpus” є першим і єдиним у світі музеєм подібного типу.
Музей діамантів
Найпопулярніший у світі музей діамантів знаходиться в Амстердамі. З’явився він у 2007 році завдяки голландській ювелірній компанії Coster Difmonds. Діамантова фабрика і сам музей розташовані в одній будівлі. Відвідувачі мають можливість всередині фабричних приміщень поспостерігати за процесом огранювання дорогоцінних каменів. В музеї представлені справжні витвори мистецтва. Шедеври створені з алмазів, привезених з найвіддаленіших куточків світу.
В експозиції музею – історичні корони, прикрашені діамантами, знамениті діаманти, у яких є свої імена, “діамантовий череп мавпи”, інкрустована діамантами тенісна ракетка, а також копії найзнаменитіших у світі каменів.
Амстердам вражає, дивує, захоплює і такими музеями як: музеї Ван Гога, Сумок і гаманців, Сексу, Тортур, Гашишу, Біблії, Тюльпанів та іншими.