1 січня 1909 року народився Степан Бандера– один із найвидатніших символів українського спротиву та заклятий ворог радянських і російських пропагандистів, людина-мем і людина тригер.
Стати символом за життя і пронести цей тягар не спіткнувшись – це справжній виклик долі, достойно відповісти на який не зуміли тисячі тих, кого свого часу вважали героями.
Степан Бандера походить із родини священика, який був надзвичайно авторитетною людиною у місцевому громадському житті.
У дитинстві та в юні роки багато займався спортом, оскільки мав слабке здоров’я та був вимушений гартуватися фізично. Активно займався громадською діяльністю, був членом молодіжної організації Пласт.
У Львові Степан почав активно проявляти себе у лавах нелегальної української військової організації, створеної Євгеном Коновальцем. Згодом на базі цього об’єднання буде утворено ОУН, провідником якої стане сам Бандера.
Бандера очолив Організацію українських націоналістів на західно-українських землях у критичний час боротьби з польською окупацією у 1930-х роках, продовжив боротьбу з німецькою окупацією, потрапив у німецьке ув’язнення, опинився в еміграції, звідки далі організовував роботу з метою підтримки руху опору та протистояння вже радянській владі.
Степан Бандера був убитий агентом КГБ у Мюнхені в 1959 році.
Наразі російська пропаганда продовжує нездорову увагу до провідника українського націоналізму, поширюючи з екранів ТБ міфи про “злих бандерівців” з метою заохочення до мобілізації для відправлення на війну проти України.
115-річчю лідера ОУН приурочена книжкова виставка “Степан Бандера- провідник української ідеї”, що діє у читальному залі бібліотеки (2-й поверх).
Виставка літератури з фонду Тернопільської обласної бібліотеки для молоді висвітлює життєвий та героїчний шлях Степана Бандери, його значний особистий внесок у національно-визвольний рух українського народу за незалежність, значення його політичної спадщини та ролі у відродженні Української держави.
Переглянути книги можна і віртуально, перейшовши за покликанням ->