Ліхтенштейн — одна з карликових держав центральної Європи, яка розміщена в горах Альпах і займає площу 160 км².
Невелике князівство Ліхтенштейн є місцем з багатою історією і чудовою природою, неймовірними гірськими пейзажами і стародавніми готичними замками.
Столицею князівства Ліхтенштейн є місто Вадуц. Офіційна мова Ліхтенштейну – німецька. Форма правління – конституційна монархія.
Назва Ліхтенштейну походить від імені правлячої династії Ліхтенштейнів. До речі, в світі всього три держави, назви яких походять від імен їх правителів.
Герб княжого дому Ліхтенштейн використовується в якості державного герба. Він відображає історію княжого дому в символах, які представляють різні області Європи, з якими Ліхтенштейн історично пов’язаний завдяки завоюванням або династичним шлюбам.
На території нинішньої держави були знайдені свідчення перебування людей ще у кам’яний вік. У 15 році до нашої ери тут проживали римляни. Проте вже в V столітті нашої ери корінні жителі в ході протистояння були змушені поступитися територією німецьким племенам. У Середньовіччі тут проживали одразу декілька народів: швейцарці, німці та австрійці. У кінці XV століття ці території були викуплені князем Йоханом Адамом Андреасом фон Ліхтенштейном. Саме завдяки цій історичній особистості держава й отримала свою назву.
Один із символів Ліхтенштейну, а також головна резиденція королівської династії замок Вадуц приваблює не тільки своєю історією, а й приголомшливою архітектурою, згідно з даними археологів, його звели у XII столітті.
Ратуша Вадуца – будівля засідань міської та комунальної ради столиці. Архітектура відрізняється лаконічними формами і функціональними елементами. У залі засідань розташована галерея портретів князів Ліхтенштейну, а також міських бургомістрів. Ратуша з’явилася в 1932 році, будівництво велося під керівництвом архітектора Ф. Реклі.
Гора Три сестри представляє собою три скельних піки, розташованих на кордоні Австрії та Швейцарії. Найвища з “сестер” досягає 2053 м.
На одному з піків стоїть княжий замок Гутенберг ІХ століття з готичною каплицею.
Він вражає своїм внутрішнім оздобленням. У внутрішньому дворі є розарій. Тут часто проходять фестивалі, виступають театральні трупи. Під час проведення свята на територію може пройти кожен бажаючий. Розміщена в його залах картинна галерея – одна з найбільших в Європі.
В Державному музеї Ліхтенштейну можна познайомитися з історією країни, дізнатися цікаві факти і осмислити події, що відбувалися тут протягом століть. Музей складається з двох старовинних і однієї сучасної споруди, також є маленька філія в громаді Шелленберг. Тут зібрані колекції антикваріату, живопису, зброї, посуду, різних предметів, які колись належали княжій сім’ї Ліхтенштейну.
Рівень злочинності в Ліхтенштейні близький до нуля. Багато хто тут не замикає двері на ніч, або коли йде з дому.
Саме цю країну можна орендувати за 70 тисяч доларів на добу, це і є вартість такого задоволення. Кожна людина має унікальну можливість відчути себе справжнім монархом. У вартість оренди включено комфортне розміщення 150 гостей і можливість введення власної грошової одиниці та дорожніх знаків.
Ліхтенштейн – єдина держава колишньої Священної Римської імперії, яка з 1719 року ніколи не змінювала своїх кордонів.