Де створено музей Володимиру Івасюку?
Меморіальний музей Володимира Івасюка, створено у м. Чернівці. Він присвячений видатному українському композитору і поету, одному із основоположників української естрадної музики, який трагічно загинув у віці 30 років. Відкриття Меморіального музею Володимира Івасюка (Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка) відбулось 4 березня 1999 року, в 50-й день народження Володимира Івасюка, за участю першого складу ансамблю "Смерічка" Левка Дутківського, з яким Володимир співпрацював у 1970-1972 роках, президента Всеукраїнської асоціації естрадних діячів Віктора Герасимова, на той час міністра культури Дмитра Остапенка, відомих українських співаків Павла Дворського, Оксани Савчук, Івана Кавацюка, Ірини Шинкарук.
Кому Володимир Івасюк присвятив пісню "Червона рута"?
На курсі майже всі знали, що Івасюк був закоханий у Марію Соколовську і що "Червона рута" присвячувалася саме їй. Вона згадувала, що перший варіант пісні Володя показав їй ще у 1968 році, тоді як твір було завершено у 1970-му. А коли пісня вперше прозвучала, він переписав слова "Рути" і додав: "Мусі від Володі".
Скільки вищих освіт мав Володимир Івасюк?
У Володимира Івасюка було дві вищі освіти. Після закінчення Чернівецького медичного інституту він вступив до Львівської консерваторії на композиторське відділення. Його професором був Анатолій Кос-Анатольський.
Що завадило майбутньому композитору стати студентом Чернівецького медичного інституту?
Попри блискуче складені вступні іспити, історія в 10 класі з розбитим гіпсовим бюстом Леніна, завадила майбутньому композитору стати студентом Чернівецького медичного інституту . Хтось доніс про "справу" і 31 серпня 1966 року замість студентського квитка його чекали звинувачення, що він "нечесним шляхом пробрався у лави радянських студентів" і наказ про виключення.
Чим займався Володимир Івасюк, закінчивши школу?
Після школи Володимир, за порадою батьків, пішов працювати слюсарем на завод "Легмаш".
Як називався перший фестиваль у м.Чернівці, присвячений видатному буковинцеві?
Через 10 років після смерті Володі було пробито стіну мовчання про композитора. Перший фестиваль "Червона Рута", відбувся 17-24 вересня 1989 року на стадіоні "Буковина" у м. Чернівцях, присвячений видатному буковинцеві. "Червона рута" - регулярний всеукраїнський молодіжний фестиваль сучасної пісні та популярної музики, що з 1989 року проводиться раз на два роки. У парні роки проводяться обласні відбіркові конкурси в кожній, без винятку, області України. У непарні роки - підготовка та проведення фінальних змагань фестивалю.
Чому Івасюка назвали Володимиром?
Хлопчика назвали Володимиром - на честь батькових улюблених поетів Сосюри та Cамійленка.
Володимир Івасюк закінчив школу із "золотою медаллю"?
Володимиру Івасюку "світила" золота медаль, якби не прикрий випадок. Перед випускним, він з друзями гуляли парком, і хтось закинув картуз на гіпсовий бюст Леніна. При спробі його зняти, незакріплений бюст упав із постаменту і розбився. Усі потрапили до міліції, було відкрито "Справу Володимира Івасюка". Тоді постало питання про виключення його із комсомолу, вигнання зі школи. Зрештою, скандал зам’яли, але в атестаті з’явилися четвірки з історії СРСР та суспільствознавства.
Чи був Володимир Івасюк членом спілки композиторів?
Багато пісень Володимир Івасюк писав під псевдонімом, оскільки не був членом спілки композиторів,
Яка пісня Володимира Івасюка стала справжнім світовим шлягером?
Відомі колективи не мали права брати до репертуару пісні Івасюка, тому що писав їх під псевдонімом. А його "Червона рута" стала справжнім світовим шлягером.
Коли народився Володимир Івасюк?
Володимир Михайлович Івасюк народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмань Чернівецької області в родині вчителів.
Де народився Володимир Івасюк?
У м. Кіцмань Чернівецької області в сім'ї вчителів Михайла та Софії Івасюків народився відомий композитор, автор безсмертної "Червоної рути" Володимир Івасюк.
Хто дав рекомендацію Івасюку для вступу до медінституту?
Отримавши рекомендацію від заводу "Легмаш", де він пропрацював рік, Володимир став студентом медінституту.
Що принесло Володимиру Івасюку шалену популярність?
Телевізійні фільми "Червона рута" та "Пісня завжди з нами" принесли Івасюкові шалену популярність, зробили з нього суперзірку.