Наша нація споконвіку славиться творчістю та вмінням римувати.
Саме в скрутні часи з’являлися чи не найвідоміші твори українських класиків — Ліни Костенко, Василя Стуса, Володимира Сосюри й багатьох інших поетів і поетес.
Сучасні українці також акумулююють свій біль і горе від війни у віршах, які вже називають воєнною лірикою українства 21-го століття.
27 березня в Тернопільській бібліотеці для молоді відбулася лекція-презентація «Поезія, що твориться під кулями» в рамках поетичного проєкту «Україні потрібен кожен».
Основа лекції- збірка «#Голоси. Антологія військових письменників»: тексти 30-ти учасників Всеукраїнського форуму військових письменників, що стали рефлексіями, а інколи і хронологією пекельних місяців 2022–2023 років.
Зачитували вірші, щоденникові записи і роздуми воїнів пера та автомата, що пишуть на війні й про війну викладачки Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка- кандидат педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки та менеджменту освіти, організаторка освітнього волонтерського проєкту «Патріотичні й небайдужі», письменниця Надія Сеньовська та кандидат філологічних наук, доцентка кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання Тетяна Скуратко.
Збірка «#Голоси. Антологія військових письменників» є у фонді нашої бібліотеки. Запрошуємо до читання.
Про російсько-українську війну на сторінках художніх творів читайте в книгах, представлених на віртуальній виставці “Книги незламності”->