Щодня рашисти завдають ракетно-артилерійських ударів по українських містах, цілеспрямовано знищуючи місцеве населення та руйнуючи об’єкти критичної інфраструктури.
Через терористичні дії армії рф зростає кількість жертв серед цивільного населення України. Тому сьогодні вкрай важливо володіти базовими навичками першої домедичної допомоги, які допоможуть врятувати чиєсь життя.
Книги, представлені на цій виставці, допоможуть опанувати ази домедичної допомоги в цивільному житті та в умовах бойових дій. Вони адресовані всіх охочим допомогти зберегти життя постраждалого до приїзду медиків.
У популярній формі читач дізнається, як діяти при забиттях, порізах, кровотечах, втраті свідомості потерпілого, вивчить алгоритм дій і маніпуляцій при серцево-легеневій реанімації, нещасних випадках, опанує правила виживання в екстремальних умовах.
Читайте, бережіть себе!
Габбард, Д. Перша невідкладна допомога своїми руками [Текст] = The survival doctor’s complete handbook : Що робити, якщо швидка не поспішає / Д. Габбард. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 332 с.
Забиття, порізи, переломи, обмороження та відмирання, кровотеча, отруєння, запаморочення, стрибки артеріального тиску, аритмія, епілептичні напади, інсульт, судоми, втрата свідомості, опіки, колоті й різані рани, укуси тварин і комах — ця книга містить усе, що необхідно знати про найпоширеніші проблеми зі здоров’ям у дорослих та дітей, аби завжди бути напоготові.
Домедична допомога в умовах бойових дій [Текст] / В. Д. Юрченко, В. О. Крилюк, А. А. Гудима [та ін.]. – Тернопіль : ТДМУ, 2014. – 76 с.
В книзі наведено основні прийоми надання домедичної допомоги та транспортування поранених на полі бою.
Видання призначене для працівників та військовослужбовців, які можуть брати участь у збройному протистоянні, та слухачів курсу підготовки з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.
Домедична допомога. Серцево-легенева реанімація [Текст] : алгоритми та маніпуляції / В. О. Крилюк, В. Ю. Кузьмін, І. В. Кузьмінський [та ін.]. – Київ : OJIVA, 2017. – 71 с.
В даному посібнику викладено матеріал з питань надання домедичної (першої медичної допомоги) у разі невідкладних станів людини нетравматичного генезу на догоспітальному етапі.
Домедична допомога. Травма [Текст] : алгоритми та маніпуляції / В. О. Крилюк, В. Ю. Кузьмін, І. В. Кузьмінський [та ін.]. – Київ : OJIVA, 2017. – 84 с.
Тут викладено матеріал з питань надання домедичної допомоги у разі травматичних пошкоджень, зокрема внаслідок надзвичайних ситуацій.
Макнаб, К. Як вижити в екстремальних умовах [Текст] : прийоми і методи, які використовує спецназ / К. Макнаб. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 316 с.
Ви дізнаєтеся, як побудувати надійне укриття, розпалити вогонь у будь-яких умовах, відрізнити їстівні рослини від неїстівних, розставляти пастки, полювати, добувати воду… Ваші шанси вижити в надзвичайній ситуації підвищаться, якщо ви навчитеся орієнтуватися на місцевості, правильно подавати сигнали, надавати першу медичну допомогу!
Перша допомога [Текст] / ред. О. Пурик, М. Андрущенко. – [Б. м.] : [б. в.], 2015. – 13 с.
Якщо ця книжечка потрапила тобі до рук , значить, ти зустрівся з соціальним працівником і розумієш, що є люди, які хочуть допомогти тобі справитись з небезпеками вуличного життя, надавати першу допомогу собі і товаришам .
Школа виживання в екстремальних ситуаціях [Текст]. – Харків : Ранок, 2013. – 79 с.
У книзі розповідається про те, як спокійно, грамотно й гідно долати будь-які несподіванки, з якими час від часу нам доводиться зустрічатись. Адже екстремальні ситуації – це частина нашої реальності, хочемо ми цього чи ні. А нашою найголовнішою зброєю є знання, які дозволяють мудро та без зайвого ризику для себе перемагати всі небезпеки.