Чорнобильська аварія, яка сталася 26 квітня 1986 року під час проведення проєктних випробувань, повністю зруйнувала четвертий реактор атомної станції і спричинила значне забруднення навколишнього радіоактивними речовинами.
Вона надовго залишила свої згубні сліди не тільки на значній території України, а й території багатьох європейських країн: Білорусі, Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії та Росії, зумовивши істотне погіршення загальної екологічної ситуації та негативно позначившись на долі та здоров’ї мільйонів людей. Це беспрецедентний випадок, над наслідками якого досі працюють вчені з усього світу.
Від людей, які ліквідовували наслідки вибухів на ядерному реакторі, залежала безпека не лише України. Тому щороку 14 грудня ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС: атомникам, пожежникам, медикам, монтажникам і операторам, міліціонерам і військовим.
Героями не народжуються, їх створюють обставини.
Героям, які вступили в бій з вогняною та ядерною стихією, які несли нелегку службу задля порятунку мільйонів інших людей присвячено книжкову виставку “Чорнобильська хроніка. Люди”. Книги допоможуть пояснити Чорнобильську катастрофу молоді, яка народилася вже далеко по ній. Спогади та дослідження авторів доповнюють вирізки з тогочасної преси й розвідок, особисті малюнки та фото, фотоматеріали з архіву агентств “Укрінформ”, Національного музею “Чорнобиль”.
Про пам”ятник Жертвам чорнобильської катастрофи в м.Тернопіль читайте тут.