Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил.
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
Ця дата обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону.
Тоді, у 2014 році, добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію, відтак по суті врятували Українську державність від загибелі.
Під час боїв 2014–2015 років російсько-української війни в оборонних і наступальних операціях брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.
Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони.
Із перших годин широкомасштабного вторгнення люди просто заполонили військкомати. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону.
Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю – представники різних професій, відомі спортсмени, зірки .
До українських добровольців, які зголосилися захищати свою державу, доєдналися іноземці. Українська держава закликала їх спільно боротися за мир і демократію у Європі та всьому світі.
Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.
І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні непоодинокі.
Із книжкового фонду Тернопільської обласної бібліотеки для молоді ми підібрали матеріали про мужність і героїзм наших бійців-добровольців, видані упродовж 2014-2020 року. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя.
Шана і памʼять – це найменше, чим можемо їм віддячити.
Перейти до перегляду підбірки «Вони для нас виборюють життя» ->