с. Нирків Заліщицький район
Круті скелясті береги Дністра вражають дикою первозданною природою з реліктовими деревами, травами і степовою рослинністю, береговими відшаруваннями. Не дивно, що Дністровський каньйон у 2009 році було визнано одним із семи природних чудес України. Дністер – водна артерія, якою можуть сплавлятися як професіонали, так і любителі. Цей вид туризму та відпочинку відносно безпечний та недорогий і тому приваблює різні вікові групи. Вам запропонують як одноденні, так і дванадцятиденні туристичні маршрути по Дністру. Любителів активного відпочинку також чекають змагання на катамаранах, це – своєрідне водне ралі на 20-кілометрову дистанцію.
В останні роки Дністровський каньйон набуває популярності не лише у місцевих, але й в іноземних туристів та спортсменів. Сюди приїздять громадяни Польщі, Німеччини, Австрії, Росії.
Урочище Червоне – природний амфітеатр, де збереглися руїни замку та костелу, знаходиться найбільший рівнинний водоспад України – Джуринський. Тут – ідеальне місце для проведення етнофестивалю «Джурин-фест». Дводенна програма фестивалю «Джурин-фест», вирізнялася своєю оригінальністю. Гості свята пригощаються етнічними стравами: джурином та кулішем, танцюють під запальну українську музику та розважаються різноманітними фольклорними забавами. Основною родзинкою фесту стали купання в Джуринському водоспаді.
Кожна сільська родина району в наметовій хаті представляє історію свого села, побут та кухню. По завершенню фестивалю – змагання «Дністрові перегони» відбувається нагородження переможців цінними подарунками, які неодмінно знадобляться туристам.
Завітайте на «Джурин-фест» і Ви наповнитесь радістю та бадьорістю від спілкування з природою та мистецтвом тернопільської землі.
Література
Васильчук І. «Джурин-фест» зачарував і здивував [Текст] / І. Васильчук // Вільне життя. – 2012. – 13 черв. – С. 6.
Якель Р. «Джурин-фест»: гей, попід горою там плавці мчать…[Текст] / Р. Якель // Місто. – 2012. – 13 черв. – С. 9.