30 березня в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді ми говорили про гендер, гендерну рівність та разом із запрошеними експертами розбирались, чи впливають сформовані нашим суспільством стереотипи на можливість самореалізації.
Питання гендерної рівності стало темою різноманітних досліджень у політичній сфері, сфері освіти, громадської думки, зайнятості та міграції.
Рівні права і рівні можливості для жінок та чоловіків у суспільстві, рівні умови для реалізації прав людини, участі в національному, політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку є важливим питанням сьогодення.
Страшне слово «гендер»- це не про стать біологічну чи ту, яка вписана в паспорт.
Гендер- соціальні ознаки, які приписують жінкам і чоловікам; певна соціальна роль, виконання якої очікують від чоловіків і жінок.
Наприклад, вважається, що чоловіки мають бути сміливими, незалежними, сильними, владними, годувальниками. Жінки навпаки- ніжні, залежні, слабкі й емоційні, такі собі берегині.
Через стереотипні уявлення про жіночі та чоловічі обов’язки, чоловічі та жіночі професії від гендерної дискримінації можуть страждати обидві статі.
Сучасне українське суспільство все більше поділяє принципи гендерної рівності– коли людина будь-якої статі вільно обирає кар’єру, релігію, спосіб життя та може зреалізуватися.
В історіях наших героїнь ми побачили, які якості акумулюються в українських жінках. Це- стійкість, рішучість, витривалість, креативність.
Врахування питання гендерної рівності в усіх політиках та законах наближає Україну до повноправного членства в ЄС.
Рівність завжди на часі. Особливо зараз, коли наша країна стоїть перед великою кількістю викликів. І шлях до нашої перемоги, і повоєнна відбудова та розвиток України потребують однаково участі жінок та чоловіків.
Більше інформації про зустріч “Гендер для всіх: долаємо стереотипи” на сторінці бібліотеки у фейсбук->