Хорватія, незважаючи на свою невелику територію є однією з найкрасивіших країн Європи.
Це унікальна країна з багатою культурною спадщиною, красивою природою, це справжня перлина Адріатики з прекрасним, теплим смарагдовим морем, чарівними стародавніми приморськими містами, оливковими гаями та вершинами Динарських гір.
Країна розташована у південній частині Центральної Європи, на півночі Балканського півострова у гірській місцевості, на мальовничому скелястому узбережжі.
У Хорватії понад 1000 островів та острівців, перлами розсипаних на оксамиті Адріатичного моря. Дев’яносто островів із кожної сотні – безлюдні.
У кожному місті Хорватії можна зустріти дивовижні пам’ятки, що нагадують про той чи інший етап розвитку історії цієї країни. Безліч таких місць входить в список спадщини ЮНЕСКО. Це стародавні фортеці, таємничі гроти, національні парки з водоспадами і прозорими озерами.
Приваблює і зачаровує своєю простотою та водночас непередбачуваною красою незвичний музичний інструмент, єдиний у світі Морський орган.
Цю незвичайну архітектурну споруду створив хорватський архітектор Ніколо Башич. Орган відкрили для громадськості у 2005 році. Ідея створення цього унікального музичного інструменту виникла задля збереження специфічної атмосфери, яка панує біля моря. Морський орган складається з семи металевих труб, розташованих під бетонними сходами, які спускаються до Адріатичного моря. Кожна труба має свою власну довжину та діаметр, що визначає тон звуку, який вона видаватиме. Коли хвилі ударяють об берег, повітря потрапляє через отвори у сходах та пропускається через труби, що призводить до емісії природних звуків, які ніколи не повторюються. Звуки звучать то тихо, то голосно, зачаровуючи незвичайними октавами і хаотичними нотами природи.
Палац Діоклетіана в Спліті, побудований римським імператором Діоклетіаном.
За своєю будовою палац дуже нагадував військовий табір римлян. З усіх боків він був оточений потужними стінами, які місцями досягали 28 метрів у висоту. По чотирьох кутах стін розташовані квадратні вежі. Після того як Діоклетіан помер, палац почали використовувати в якості адміністративної будівлі та резиденції губернатора.
Надзвичайно цікавою є печера Вранжака, вік якої перевищує 3000 років. Вона розташувалася неподалік міста Спліт.
Відкрита печера була недавно. Кілька десятків років тому один місцевий житель знайшов неподалік Спліту надзвичайної краси печеру. Сталагміти та сталактити зробили всередині неї дуже незвичайні скульптури та зображення. Різнокольоровий кварц і наскельні картинки занурюють у красу підземного світу.
У Хорватії проходить один з яскравих карнавалів, який вважається наймасштабнішим в Європі.
Налічують понад сто тисяч костюмованих учасників, одні з яких переодягнені маврами, інші носять на головах баранячі голови і маски, ну а у третіх на плечах овечі шкури.Танці і пісні розраховані на відлякування злих духів.
Природний спадок Хорватії — її парки, які розташувались по усій країні. Це 8 національних та 11 природних парків, які охоплюють частини островів, ріки та озера, водоспади, гірські хребти та долини.
Найвідоміший національний парк — Плітвіцькі озера, розташований на території Динарських Альп.
Парк насичений неймовірної краси озерами, водоспадами, печерами. Його територія занесена у список світової спадщини ЮНЕСКО.
Млет — найстаріший національний парк на заході однойменного острова з мальовничою природою.
Заснований у 1960 році. За площею займає майже третину всього острова. Багатовікові сосни та дуби, незаймана рослинність роблять парк унікальним. Головною пам’яткою заповідника є два солоних озера з бірюзовою водою: Велике та Мале. На Великому озері є острів Святої Марії, або, як його називають, острів на острові. Тут знаходиться історична пам’ятка – бенедиктинський монастир Святої Марії 12 століття.
«Той, хто шукає Рай на Землі, повинен відвідати Дубровник», сказав Бернард Шоу.
Дубровник — найпопулярніше місто Хорватії. Відомий чудовим старим містом, старовинними будинками з червоними черепичними дахами, чарівними вуличками та прекрасним видом на смарагдові води Адріатики. Його оточує мур, який поділяє теперішнє і минуле Дубровника. За воротами знаходяться старовинні храми – собор Вознесіння Діви Марії, церква Святого Власія, численні вузькі вулички з нескінченними сходами, площі з фонтанами і затишні кафе.
Плітвіце — одне з найкрасивіших місць Хорватії. 16 смарагдово-синіх озер, з’єднаних низкою водоспадів, оточених пагорбами та лісами.
Назва “Плітвіцькі озера” вперше була записана священником з Оточаця Доменіком Вукасовичем в 1777 році. 8 квітня 1949 року Озера отримали статус Національного парку, а з 1979 року Національний парк включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Згідно з офіційними даними Книги Рекордів Гіннеса, місто Хум з населенням 23 людини – є найменшим містом в світі!
Хорватія своєю красою зачаровує абсолютно всіх, багатою культурною спадщиною, чудовими містами, таємничими лісами, красивими водоспадами та неймовірним підводним світом.