26 вересня у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді відбулись краєзнавчі читання “Ігор Герета- археолог зі світовим ім’ям”, приурочені 85-річчю відомого краянина.
Багатогранна діяльність Ігоря Петровича займає вагоме місце у громадсько-політичному та науковому житті Тернопілля й України загалом. Працював в археологічному, культурному, історичному, літературному і громадсько-політичному напрямках.
Герета активно досліджував Черняхівську культуру (III – IV ст. н. е.), проводячи археологічні розкопки могильників у Чернелеві-Руському, який найбільш досліджений в Україні. Артефакти з цієї пам’ятки в 1995 році були представлені на міжнародних археологічних виставках. Відкрив сотню та вів дослідження майже 20 пам’яток старожитностей України.
Ігор Герета написав понад 120 розвідок й статей, які надруковані в енциклопедіях, збірниках та періодичних виданнях України, Канади, Польщі, Словаччини, Росії, та Сербії. Він видав понад 30 книжок, співавтор трьох академічних досліджень про археологічні пам’ятки Прикарпаття і Волині. Свої літературні здобутки в 1997 році видав у збірці «Скибка неба».
Він був одним із фундаторів та автором експозиції музеїв С. Крушельницької (1963), В. Гнатюка (1969), картинної галереї Тернопільського краєзнавчого музею (тепер – обласний художній музей), про які в видавництві «Каменяр» видав нариси. Був також засновником музею Леся Курбаса у Старому Скалаті (1987), ініціатором створення музеїв: патріарха Йосипа Сліпого в с. Заздрості, політв’язнів у казематах Тернопільського КДБ, сучасного українського мистецтва на вулиці Медовій м. Тернополя. Розпочав створення першого археологічного музею-парку в с. Чернелеві-Руському Тернопільського району.
25 вересня 2016 року на вулиці Валовій відкрито пам’ятник Ігорю Гереті.
Спогадами про Ігоря Герету та його археологічну діяльність поділився із учасниками читань Богдан Строцень– викладач, археолог, кандидат історичних наук.
Більше інформації про Ігоря Герету читайте тут
Фотозвіт заходу перегляньте на сторінці бібліотеки в соцмережі