Ігор Наумович Шамо – один з найпопулярніших українських композиторів ХХ століття.
Життя та творча діяльність Ігоря Шамо пов’язані з містом Києвом, де він народився у 1925 році, здобув початкову загальну і музичну освіту у Київській спеціальній музичній школі-десятирічці імені М. В. Лисенка (закінчив у 1941, клас ф-но А. А. Янкелевича, відвідував заняття по композиції у М. А. Гозенпуда), а у 1951 році закінчив консерваторію за класом композиції професора Б. М. Лятошинського (1946–1951).
Багатогранність, обдарування Ігоря Шамо справді вражає. Адже працював композитор у найрізноманітніших музичних формах і жанрах. Його твори були в репертуарі солістів, камерних та симфонічних оркестрів, хорів, ансамблів тощо. Шамо сам був чудовим піаністом, тому створював яскраві й цікаві для виконання композиції. До речі, йому належить перша в Україні хорова опера «Ятранські ігри» (1979) на вірші В. Юхимовича, яка виконувалася без оркестрового супроводу, з унікальною на той час партитурою. На жаль, вона досі чекає свого повернення на сцену. Шамо із задоволенням писав музику до кінофільмів і театральних вистав. Їх також значна кількість. Згадаймо хоча б такі улюблені глядачами вистави О. Коломійця «Голубі олені» та М. Зарудного «Пора жовтого листя». Саме тут уперше прозвучали пісні «Камінь сонця» і «Осіннє золото», які згодом пішли у самостійне життя багатьма співаками.
Загалом Шамо створив понад 300 пісень, в основному ліричних, патріотичних, балад та романсів. Працював із різними поетами, проте співпраця Дмитром Луценком була найбільш плідною. Пісня «Як тебе не любити» на музику Ігоря Шамо і слова Дмитра Луценка стала офіційним гімном Києва.
Співпрацював композитор також із поетами — В. Курінським, Ю. Рибчинським, М. Ткачем, В. Юхимовичем та іншими. Пісні Шамо свого часу звучали на багатьох сценах і майданчиках, по радіо.
Їх виконували славетні співаки — М. Магомаєв, Г. Отс, Д. Гнатюк, Д. Петриненко, Ю. Гуляєв, О. Таранець, А. Мокренко. Усіх не перелічити. А неперевершений «Дніпровський вальс» у виконанні блискучої Є. Мірошниченко? А також чудовий вальс «Де ти тепер?», який згодом рознесла по світу неповторна Квітка Цісик. Пізніше пісні Шамо брали до репертуару молодші виконавці — В. Білоножко, Т. Петриненко, самодіяльні солісти і колективи.
Взагалі Ігор Наумович прекрасно знав місто, часто проводив екскурсії для колег-композиторів. Прожив у Києві все життя, де й помер у 1982 році.
У 2016 році бульвар Давидова на Русанівці було перейменовано на бульвар Шамо. На будинку №8 по вулиці Костьольній, де мешкав Шамо, встановлено меморіальну дошку на його честь. А ще ім’я композитора носить Київська дитяча музична школа №7.