Нашій незалежності 30 років — у такому віці люди починають краще розуміти себе, інших, світ навколо. І цінувати по-справжньому гарні книжки.
Організовуючи цю виставку, ми мали на меті ознайомити й проінформувати наших читачів, взагалі всіх відвідувачів бібліотеки, що цікавого, якісного з’явилося в сучасній українській літературі за останні 30 років .
Розвиток сучасної української літератури відбувався на тлі значних суспільних трансформацій в 1990-х роках.
Під поняттям «сучасна українська література» найчастіше розуміють сукупність художніх творів, — написаних від часу здобуття Україною незалежності в 1991 році й дотепер.
Унаслідок більшої свободи, відкритості українського суспільства до іноземних впливів та значно ширших контактів iз літературами інших країн сучасна українська література здебільшого відрізняється від радянської та класичної зверненням до досі заборонених тем , використанням нових стилістичних прийомів, різноманітністю та змішанням жанрів, своєрідною епатажністю, а також осмисленням соціальних проблем та історичної пам’яті.
За часів Незалежності з”явилось безліч літературних шедеврів. Ми зібрали художні твори, які демонструють усе різноманіття нової вітчизняної літератури.
Виставка відкривається творами першопрохідців сучасної української літератури періоду Незалежності так званих « дев”ятдесятників», яке творило в умовах свободи від державної цензури: Ю.Андруховича, Ю.Іздрика, Є. Пашковського, О.Забужко та ін.
Помітними романами двотисячних років стали представлені на виставці: « Культ» Любка Дереша, «НепрОсті» Т. Прохаська, «Кляса» П. Вольвача, «Тема для медитації» Л. Коновича, «Музей покинутих секретів» О. Забужко, «Троянда ритуального болю» С. Процюка , «Ворошиловград» С. Жадана, «Століття Якова» В. Лиса.
На виставці широко представлені книги, які спонукають читача поринути у світ української історії, подій минулого, що надихають та надають сили створювати справжню НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ.
Дуже важливо зараз для кожного українця знати справжню історію країни, не загубити ту ідею, заради якої тисячі українських патріотів віддали життя . Тут знайшли місце твори В.Шкляра, Ю.Сороки, А.Кокотюхи, О.Вільчинського, Ю.Винничука та ін.
На виставці значне місце відведено художній літературі про російсько-українську війну. Тут «Іловайськ» Є.Положія, «Аеропорт» С.Лойка, «Позивний Бандерас» С. Дзюби та А. Кірсанова, «Інтернат» С. Жадана, «Чорне сонце» В.Шкляра та ін.
Також на виставці представлена й найпопулярніша різножанрова література , написана за роки Незалежності.
Виступ на радіо