Доведено, що читання коміксів для учнів стає і чудовою розвагою, і дієвим навчальним інструментом.
Для невимушеного знайомства з азами економіки і права, історією, хімією, біологією та українською літературою бібліотека рекомендує наступну підбірку коміксів.
Спосіб подання – за алфавітом прізвищ авторів та назв книг.
Усі книги є в фонді Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.
Барфілд, М. Елементарно! Науковий детектив [Текст] : досліджуємо атоми, з яких складається наша оселя / М. Барфілд / іл. Л. Гамфрі. – Харків : Жорж, 2020. – 63 с.
Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва — долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса.
Разом з героями коміксу читач знайде і розпізнає всі 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт. Автор наводить приклади і пропонує різноманітні досліди, які можна провести в домашніх умовах. Інформація подана з гумором, що допомагає дитині легше засвоювати матеріал.
Вермонд, К. Таємне життя грошей [Текст] : дит. путівник світом готівки / К. Вермонд / іл. К. Генмера. – Харків : Vivat, 2019. – 159 с. – іл.
Книга «Таємне життя грошей» допоможе довідатися про те, як впливає на наше життя готівка і чому вона більш значуща, ніж банківські рахунки та навіть великі інвестиції. Детально розглянуті питання витрат, заощаджень, інвестицій, благодійності, готівки та кредиток.
Ґрунтуючись на різноманітних джерелах, від старовинних казочок до новітніх досліджень, авторка Кіра Вермонд розплутує загадкові шляхи грошей і розкриває, що воно таке насправді — ота химерна, захоплива й водночас невід’ємна частина життя кожного.
Гудвін, М. Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках [Текст] / М. Гудвін / іл. Д. Бурра. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 319 с. – іл.
Економіка відіграє важливу роль у житті кожної людини, адже щодня доводиться приймати безліч навіть найпростіших економічних рішень, у тому числі тих, які стосуються заробітку грошей, споживання товарів, забезпечення власного добробуту чи добробуту своєї родини. Щодня виникає потреба взаємодіяти з різними установами: закладами освіти, лікарнями, органами влади — усі вони є частиною економічної системи не лише країни, а й окремого громадянина.
Автор коміксу намагається з’ясувати головні економічні принципи та зв’язки, починаючи із найбільш раннього періоду — від стародавнього натурального господарства, крок за кроком мандруючи історією, до сьогодення. Це дає читачеві змогу проаналізувати, як із плином часу змінювалися умови існування людства та як саме працює економіка на рівні сім’ї, країни, планети.
Капранов, В. Мальована історія незалежності України [Текст] / В. Капранов, Д. Капранов / худож. Ю. Журавель, О. Костенко, Ю. Васін [та ін.]. – 5-те вид. – Київ : Зелений пес, 2016. – 80 с.
Хто сказав, що історія це нудно? Книга Братів Капранових «Мальована історія Незалежної України» доводить протилежне.
Автори та художники потрудилися на славу, тому ця книга стане улюбленицею кожного, допоможе прищепити любов до історії.
Когось із читачів можуть зацікавити лише історичні події, хтось полюбляє історичні карти чи розглядати портрети видатних осіб. Відмінність цієї книги від інших видань – це історичні комікси на кожній зі сторінок. Читати їх не лише цікаво, а й дуже весело.
Ком-По: [Текст] : Антологія комікс-поезії / авт. проекту О. Павлова.– Київ : Смолоскип, 2017. – 40 с. – іл.
«Ком-По» — перша в Україні збірка комікс-поезії, творчий експериментальний проект Goethe-Institut Ukraine та видавництва «Смолоскип».
До антології увійшли 18 коміксів на вірші сучасних українських поетів та класиків української літератури, таких як В.Симоненко, М.Рильський, П.Тичина, І.Малкович.
Комікси виконано у різних техніках, ілюстрації- чорно-білі.
Пейткіс М. Бруно дорослішає [Текст] : Що варто знати про дозрівання / М. Пейткіс / пер. С. Івченко ; іл. К. Лосантос. – Львів : Урбіно, 2019. – 48 с. – іл.
Головному герою комікса Бруно, десять років, і він саме входить у найбільш незвичайний період свого життя – дозрівання.
Авторка комікса Моніка Пейткінс- за спеціальністю педіатр-ендокринолог. У книзі вона виважено, без зайвих деталей, а іноді навіть з гумором, пояснює важливі зміни, які відбуваються в тілі хлопчиків, відповідає на всі питання Бруно та формулює 10 правил для здорового розвитку юнака.
Прочитавши комікс, хлопчики зрозуміють, що дорослішати не страшно, це досить легко і весело, якщо ти підготовлений.
Сіс, П. Стіна: Як я виростав за залізною завісою [Текст] / П. Сіс. – Вид-во коміксів, 2018. – 54 с. – іл.
«Стіна» – книжка чеського художника і письменника Петра Сіса, який живе в Америці. Англійською мовою («The Wall») вона вийшла у Нью-Йорку восени 2007 року, чеською — того ж року у видавництві «Labyrint».
Книга наближає до читачів та їх батьків 1948–1989 роки, часи комунізму й соціалізму, коли за залізною завісою у Чехословаччині жили, працювали і мріяли звичайні люди.
Це автобіографічна історія про захоплення музикою і малюванням, про панування ідеології, вагомість історії й потребу свободи. Книжка про надію, в яку ми не маємо права перестати вірити.
Фолман, А. Щоденник Анни Франк [Текст] : графічна адаптація / А. Фолман, Д. Полонський. – Київ : Видавництво, 2020. – 152 с.
Графічна адаптація оригінального щоденника Анни Франк не має аналогів. Юним і дорослим читачам вона дарує дивовижний дух єврейської дівчинки, якій довелося жити в часи Другої світової війни та Голокосту.
Адаптоване Арі Фолманом, ілюстроване Давидом Полонським, авторизоване «Фундацією Анни Франк» у Базелі, перше графічне видання «Щоденника» містить чимало цитат з оригіналу. Залишаючись вірним йому, воно пропонує незвичайні візуальні інтерпретації, додає нових значущих шарів та безпосередності цьому класичному твору літератури Голокосту.
Шпігельман. А. Маус [Текст] : Сповідь уцілілого / А. Шпігельман. – Київ : Видавництво, 2020. – 296 с.
«Маус»- автобіографічна історія Владека Шпігельмана, польського єврея, який пережив Голокост і його сина нью-йоркського художника-інтелектуала, що намагається примиритись з родинною історією, створивши про неї комікс. Це один із найцікавіших літературних текстів про травму другого-третього покоління після катастрофи, про тих, хто виріс у тіні чужого болю й намагається привласнити й переповісти по-своєму досвід, що опирається оповіданню, знайшовший власний голос, всупереч тиску традиції.
«Маус»- єдиний на сьогодні комікс, що здобув Пулітцерівську премію, й один із перших, що привернув широку увагу дослідників.
Українською мовою опублікований у 2020 році. Переклад з англійської Я.Стріхи, літерація С.Самохіної. Текст та ілюстрації Арта Шпігельмана.
Я і Конституція [Текст] / Л. Денисенко, О. Ільков, А. Стельмащук, А. Шуліма. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 85 с. : іл.
Конституція України – це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.
Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особистість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку. Книга адресована підліткам від 9 до 12 років.