Любомир Гузар. До нього дослухалися всі — малі й дорослі, його поради шукали президенти і патріархи. Він був і залишається моральним авторитетом для кількох поколінь українців.
Любомир Гузар (1933-2017)- український релігійний діяч, письменник, викладач, патріарх-предстоятель Української греко-католицької церкви.
Народився 26 лютого 1933 року у Львові.
Вже з 1944 року почалася його велика мандрівка країнами. Родина переїхала до Австрії. Потім була Америка, де він здобув богословську освіту та став священником, а також Італія, де патріарх Йосип Сліпий висвятив Любомира Гузара на єпископа.
До рідного Львова Блаженніший повернувся лише за півстоліття.
У 2001 році Любомир Гузар був обраний главою Української Греко-Католицької Церкви, яку він очолював 10 років. За цей час він зумів перенести осередок зі Львова до столиці, надавши конфесії загальноукраїнського масштабу.
У 2005 році був одним із кандидатів на ватиканський престол.
Патріарх спілкувався українською, польською, німецькою, англійською та італійською класичними і літургійними мовами, а також є автором шести книг.
Блаженніший нагороджений чотирма державними вищими нагородами: Орденами князя Ярослава Мудрого III, IV та V ст., Орденом “За заслуги” III ст.
Із нагоди 90-ї річниці від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара пропонуємо переглянути віртуальну виставку книг, яка неодмінно допоможе вам відкрити для себе цю багатогранну постать, пізнати його мудрість.
Відверто, зворушливо, смішно, влучно, без пафосу, простими словами про Любомира Гузара читайте в книзі “Блаженніший вуйко Любко”.
Книга О.Климончук “Гузар на кожен день” містить не лише мудрі настанови та міркування Блаженнішого, поради українцям, а й завдяки відеоматеріалам, доступним за QR-кодами, можна почути його голос.
Свою книгу “Про гріхи і чесноти” Блаженніший Любомир написав наприкінці свого земного буття. Він часто цікавився, як просуваються справи з підготовкою до друку, проте так і не встиг побачити її. У легкій і доступній манері автор ділиться власним баченням рис, притаманних окремій особистості та суспільству загалом, вказує, як позбутися вад, а також як розвинути в собі те краще, дароване нам Богом, що є в кожному з нас.
Ці та інші книги Л.Гузара є у фонді нашої бібліотеки.
Запрошуємо до читання.
Про життєвий шлях Любомира Гузара слухайте в подкасті -> та читайте в інформаційному дайджесті “Хочу бути людиною”