Вибір видавця в номінації «Романи» за твір «Звичайник» (2014 р.)
Мусіхіна Лілія – українська письменниця, етнограф, громадська діячка, волонтер. Народилася 21 вересня 1978 року в Тернополі. Закінчила школу № 11 у Тернополі, Тернопільський кооперативний технікум (1998), Тернопільський національний педагогічний університет (2008).
Працює над написанням антропологічних праць, досліджує народну магію в різних регіонах України. Редактор та видавець поетичного альманаху «Вакації». Авторка журналу «National Geographic Україна». У періодиці опублікувала більше сотні дитячих творів, в яких авторка відмовилася від насилля у всіх його проявах. Розробила та опублікована авторську програму раннього навчання дитини грамоти (журнал «Каліграфія»).
Також Лілія Мусіхіна активно займається волонтерською діяльністю. Вона однією з перших із тернополянок почала активно допомагати воїнам АТО. За час російсько-української війни вона з побратимами організувала цілу волонтерську мережу в Тернополі, члени якої в’яжуть і шиють бійцям теплу форму, бафи, білизну тощо, пакують, відправляють і довозять речі та медичні аптечки до військових.
Книги:
«Знахар, 2011» (2010), книга-календар народних свят та звичаїв (ВІД «Діана плюс»),
«Знахар, 2012» (2011), книга-календар народних свят та звичаїв (ВІД «Діана плюс»),
«Магія українців устами очевидця» (2012),
«Магія гір. Чарівне в житті гуцулів» (2012),
«Золотий корінь» (2012), книга-календар народних свят та звичаїв,
«Звірослов. Міфологема тваринного світу»,
«Звичайник» (Київ: Дуліби, 2014 р.), твір увійшов у списки літературної премії «Книга року ВВС-2014».
«Коли захиталося небо. «V» означає «Вільні» (Тернопіль: Джура, 2016 р.)
Нагороду від «Коронації слова» Лілія Мусіхіна отримала у 2014 році за роман- притчу «Звичайник». «Звичайник» – це книга-подорож в сімнадцяте століття, у призабуту історію кобзарської культури, у народну пам’ять, у світ добра і сонця. Це книжка про пригоди сліпого кобзар-старця та його поводиря – хлопчика Устима. Через насиченість звуковими образами в Лілії Мусихіної виникла ідея начитати роман із музичним супроводом. Назва твору запозичена з назви однієї із таємничих кобзарських Устиянських книг, які, як мовлять легенди, були своєрідними репертуарними збірниками та кодексами поведінки.
Література
ТВОРИ
Мусіхіна Л. Коли захиталося небо [Текст] / Л. Мусіхіна. – Тернопіль : Джура, 2016. – 214 с.
Мусіхіна Л. Магія гір [Текст] : чарівне в житті гуцулів / Л. Мусіхіна. – Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2012. – 62 с.
* * *
Костишин Л. Із серцем у кулаці [Текст] : [бесіда з письм., етнографом Л. Мусіхіною] / Л. Костишин // Вільне життя. – 2015. – 5 серп. – С. 7.
Лілія Мусіхіна: «Найважливіша книга для кожного з нас − це книга власного життя…» [Текст] // Вільне життя. − 2022. − 27 трав. − С. 3.
Мурашка З. Непланована «дитина» тернопільської волонтерки [Текст] : [роман-притча «Звичайник» Л. Мусіхіної] / З. Мурашка // Вільне життя. – 2016. – 30 верес. – С. 6.
Олійник Д. Лілія Мусіхіна написала роман про Майдан [Текст] / Д. Олійник // RIA +. – 2015. – 28 жовт. – С. 11.
Скуратівська Я. Хто ховається в «Звичайнику»? [Текст] : етнограф Лілія Мусіхіна успішно дебютувала в художній літературі / Я. Скуратівська // День. – 2015. – 3-4 квіт. – С. 23.
Цимбровська О. Короновані за слово [Текст] / О. Цимбровська // Свобода. – 2014. – 11 черв. – С. 12.