Наконечний Андрій


nakonechnujA

Народився мистець 31 травня 1905 року в селі Урмань на Бережанщині в сім’ї Михайла та Пелагії (з дому – Когут) Наконечних, які були заможними сільськими господарями. У сім’ї було шестеро дітей. Батько майбутнього художника, чи не єдиний письменний на усе село, виписував різні газети, здебільшого на господарську тематику.

Любов до традиційного візантійського іконопису молодому мистцеві прищепив професор Краківської Академії Кароль Гомоляш. Основою творчості А.Наконечного стає іконопис. Його почали називати „українським Леонардо” за те , що він створив свій власний стиль. Його роботи впізнавали й належно оцінювали.

З нагоди 100-ї річниці від дня народження Андрія Наконечного Тернопільська обласна державна адміністрація створила оргкомітет. Відбулися виставки, урочиста Академія, поминальна відправа в церкві та на могилі художника в м Бережани. Його ім’ям названа одна з нових вулиць у Бережанах, готується персональна електронна сторінка в Інтернеті. Учні та студенти області ознайомлюються з його творчістю на уроках історії та мистецтва рідного краю. Ім”я Андрія Наконечного повернулося на сторінки мистецтва України.