Зізнавайтеся, скільки разів ви обіцяли собі почати нове життя з понеділка, наступного місяця або з нового року? Можемо припустити, що часто. Обіцянки, які ми даємо напередодні нового року, мають більше шансів та мотивації справдитися. А що якщо перетворити обіцянку на челендж і за допомогою цього вона точно здійсниться.
Новорічні обіцянки — це особисті цілі людини, які спрямовані на зміну звичок, поведінки та покращення способу життя. Навіть існує список із 10 найпопулярніших обіцянок, які люди дають собі у Новий Рік найчастіше:
- diet, exercise and weight loss— сісти на дієту, зайнятися спортом і схуднути
- read more— більше читати
- learn something new— навчитися чомусь новому
- save money— зекономити гроші
- be nicer, kinder, and more patient— бути кращим, добрішим, терплячішим
- get a new job— влаштуватися на нову роботу
- volunteer and donate more to charity— займатися волонтерством і віддавати більше на благодійність
- drink less alcohol— пити менше алкоголю
- get more sleep and relax more— більше спати та відпочивати
- make new friends and be a better friend— знайти нових друзів і бути кращим другом чи подругою
Отож, як сформувати resolutions?
Для того, щоб дати обіцянку англійською мовою, потрібно використати такі граматичні конструкції:
- I will (not) + дієслово – обіцяємо щось зробити:
I will pay my bills on time – Я буду оплачувати рахунки вчасно.
- I’m (not) going to / I’m (not) gonna + дієслово— мати намір, збиратися щось зробити:
I’m gonna go to bed on time — Я маю намір лягати спати вчасно.
Також пропонуємо сформувати свої обітниці за допомогою фразових дієслів.
- Give up something – кидати щось:
I’m going to give up smoking! – Я збираюся кинути палити!
Багато обіцянок даються про “giving up” (кидати щось), і йдеться саме про позбавлення від якихось шкідливих звичок. Найтиповіші речі, які люди кидають, це, звичайно, паління, зловживання алкоголем чи кавою тощо. Це доволі радикальний підхід, особливо після бурхливих свят, тож не дивно, що більшості людей вдається протриматися всього лише кілька днів. Якщо ви хочете позбавитися якоїсь звички назавжди, святкові дні не найкращий для цього час. А от що справді може подіяти – це….
- Cutting down on something – зменшення кількості чогось:
I’m going to cut down on eating sweets. – Я зменшу кількість споживання солодощів.
Cutting down on something (зменшення кількості чогось), мабуть, найреалістичніша ціль для більшості людей. Типові продукти, споживання яких ви можете пообіцяти собі зменшити, це алкоголь, шоколад, солодощі, торти, кава та інша не дуже корисна їжа, проти якої ви не можете встояти. Як ми вже зазначали, краще встановити для себе чіткі цілі: «я зменшу кількість кави до двох чашок на день», аніж просто пообіцяти «я буду пити менше кави». І якщо ви зменшите вживання чогось до мінімуму, ви зможете врешті-решт “cut it out” (повністю припинити його вживати). Споживати більш здорову їжу, сісти на дієту, скинути зайві кілограми – найпопулярніші новорічні обіцянки, проте для досягнення цих масштабних цілей потрібна неабияка витримка, тому почніть з малого та будьте реалістом. Варто сказати, що “cutting down” – це не лише про їжу. Багато хто зменшує кількість часу, що витрачається на сидіння в соціальних мережах чи кориcтування телефоном – тут так само важливо визначити для себе ліміти (не забудьте, однак, додати в закладки свої улюблені блоги та додатки).
- Knuckle down – рішуче взятися за справу:
I’m going to knuckle down at school. – Я покажу неабиякі результати в школі.
Ще одна популярна ціль на початку нового року – присвячувати більше часу самовдосконаленню, навчанню та кар’єрі, або просто нарешті досягти тих цілей, які ви поставили собі декілька років тому. Неважливо, йдеться про приділення більше часу навчанню, тренуванню чи ремонту в квартирі, мотивацію в цьому випадку забезпечує небажання опинитися в тому самому місці чи на тому самому рівні рівно через рік. Англійською це називається “knuckling down” (взятися за справу та виконати її) – виконання всіх тих, можливо, й нецікавих речей, які вже довгий час знаходяться в нашому списку справ. І хоча такі справи й здаються нудними та нецікавими, ви відчуєте полегшення та будете пишатися собою, коли нарешті зможете викреслити їх зі свого списку.
- Taking up something – почати займатися чимось:
I‘m going to take up cycling! – Я збираюся зайнятися велоспортом!
Ваші обіцянки не обов’язково мають стосуватися того, що ви припините робити. Буде чудово, якщо ви також зосередитеся на тому, що б ви могли розпочати робити цього року. Нове хобі, спорт чи просто приємна звичка – прекрасний спосіб розпочати новий рік. Якщо ви вирішите “take up” (розпочати) щось нове, це має бути щось, на що у вас є час, що вам цікаво і що ви справді хочете робити. Якщо ви виділите собі час на речі, які приносять вам задоволення, це допоможе вам відволіктися від роботи та розслабитися. Популярні заняття – вивчення мови (авжеж!), заняття новим видом спорту (йога, пілатес, танці, футбол), гра на музичному інструменті, заняття якимось видом мистецтва чи фотографією.
- Take part – брати участь:
If there’s a local project, I’m taking part! – Якщо я знайду проект, в якому я зможу взяти участь – обов’язково візьму!
Науковими дослідженнями доведено, що якщо ви присвячуватимете навіть невелику кількість часу іншим, це позитивно позначиться на вашому самопочутті. Існує багато способів залучитися до роботи вашої місцевої спільноти: ви можете стати волонтером в притулку для тварин, або почати викладати комусь рідну мову на волонтерських засадах (ви можете допомагати комусь із вивченням мови, яка є для вас рідною, одночасно вивчаючи мову того, кому ви допомагаєте), або стати спортивним тренером, або навіть поїхати на волонтерську роботу за кордон! До речі, цей спосіб може допомогти швидко покращити свій рівень англійської.
Тож вирішите ви приєднатися до футбольної команди чи розпочнете брати уроки гри на гітарі, здобудете нарешті освіту або просто будете виділяти трохи більше часу щотижня, щоб послухати новий альбом, сподіваємося, що залучивши силу волі, ви зможете виконати всі свої новорічні обіцянки, і цей рік буде для вас чудовим. З Новим роком!