Ніл Хасевич міг бути успішним художником і жити богемним життям, виставляючи свої твори у закордонних салонах. Натомість став митцем-повстанцем, обравши криївку з примітивним друкарським верстатом.
Використавши свій талант графіка в агітаційно-пропагандистській діяльності, Ніл Хасевич забрендував на світовому рівні визвольну боротьбу українців проти московитів у період 1942-1952 років, наділив її чіткою та змістовою айдентикою.
Мистець створив понад 150 графічних композицій, розробив ескізи прапорів, печаток, бланків, бофонів і відзнак підпілля (Хрест заслуги, Хрест бойової заслуги, медаль «За боротьбу в особливо важких умовах»), навчав мистецтва гравюри молодих художників, які відходили вже на інші терени ілюструвати підпільну літературу. Значне місце в творчості художника посідають зображення бійців, портрети, автопортрети, в яких скупими засобами передано найхарактерніші риси українських патріотів.
Його твори актуальні й досі, бо українці, як і пів століття тому, ведуть збройну боротьбу проти московських окупантів.
Ознайомити читачів із життям та творчістю великого митця-повстанця, що “бився різцем і долотом” допоможе інформаційний дайджест “Ніл Хасевич- творець візуального образу УПА”
Дайджест, укладений працівниками нашої бібліотеки, приурочено 80-річчю з часу створення УПА та адресовано широкому загалу читачів. Матеріал у виданні подано у трьох розділах: “Ніл Хасевич – воїн і митець”, “Графіка перемоги духу” та “Твори Ніла Хасевича”. Для більш детального дослідження життя і творчості Н.Хасевича укладено перелік додаткових інформаційних джерел: як статей з періодики, так і вебліографічних посилань на актуальні сайти.
Перейти до перегляду видання “Ніл Хасевич- творець візуального образу УПА” ->