Омелян Ярослав


omeljanY

Відомий тернопільський художник, член спілки художників України. На сьогодні Ярослав Омелян – учасник обласних, регіональних, всеукраїнських, міжнародних виставок, лауреат Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких, переможець Всеукраїнського конкурсу екслібрисів братів Лепких, делегат І і ІІ з’їздів Народного Руху у м. Київ.

Відомий тернопільський художник, член спілки художників Ярослав Омелян народився 1 січня 1929 року в селі Мшана Городецького району Львівської області в сім’ї небагатих господарів, свідомих українських патріотів Максима Омеляна та Марії Лань. Вчився у Львівському училищі прикладного мистецтва, паралельно закінчив середню школу робітничої молоді №10. В 1948-50 рр., продовжував навчання у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. У 1950-59 рр. був репресований, перебував у Сибіру. З 1959 р. – в Тернополі, працював художником-оформлювачем. У 1963-69 рр., навчався в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова у Львові (спеціальність – книжкова графіка) у В. Бунова.

Працює в галузі станкової і прикладної графіки, плаката, акварелі, рисунка. Учасник збірних виставок у Тернополі, Львові, Києві, Москві, Пензі, Слівені, Познані, Кракові, Вроцлаві, Варшаві. Індивідуальні виставки – Тернопіль, Кременець. Голова ревізійної комісії Тернопільської організації СХУ з 1991 р. Лауреат премії ім. Братів Лепких.

Адреса: 46004, м. Тернопіль, майдан Перемоги, 4/15

тел. (0352) 333226

майстерня: вул. Руська, 10/2