1893−1906 роки с. Коропець, Монастириський район
Палац на початку ХІХ століття звела родина Мисловських, які в той час були власниками Коропця.
В Першу світову війну в 1914-1920 роках палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Саме тоді з усіх стін було знято портрети, вирвані вікна та двері. В міжвоєнний період родина Бадені відновила палац майже у його первісному стані. Тільки портрети годі було знайти.
За Станіслава Бадені парк було розширено до 200 гектарів. Автором паркової реконструкції був інспектор міських парків, творець Стрийського парку у Львові Арнольд Рьорінг. В парку були розбиті великі галявини з різними групами дерев.
Архітектура палацового комплексу була спроектована у стилі віденського ренесансу. Також біля Коропецького палацу знаходився ландшафтний парк. Автором паркової реконструкції став Арнольд Рерінг (творець львівського Стрийського парку). Тут росли тюльпанові дерева, дуби, срібні тополі. Через річки Коропчик та Млинівку, що протікали парком, були перекинуті білі місточки. Недалеко починався горіховий гай.
Про багатства Станіслава Бадені й досі ходять легенди. Кажуть, що він хотів у новому палаці викласти підлогу злотими. Але така його примха залишилась нереалізованою, бо на монетах було зображено державну символіку. Хтось запропонував покласти монети на ребро і здійснити задум господаря, але кажуть, що такої кількості монет Бадені не мав. Останнім власником палацу був молодший син Стефан. Коли 1939 року в Коропець прийшла радянська влада, він з родиною емігрував до Будапешта.
Нині палац Бадені є частиною Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Але в перспективі він має виконувати ще й культурну, туристичну та пізнавальну функції.
Література
Дичко Б. Графський палац : потьмяніла корона [Текст] / Б. Дичко // Свобода. – 2010. – берез. – С. 5.
Миколин Г. Палац Бадені потребує допомоги [Текст] : [палац у с. Коропець Монастириського р-ну] / Г. Миколин // Голос України. – 2016. – 27 серп. – С. 9.
На Дністрі, на Коропці Коропець стоїть [Текст] // На пагорбі долі / М. Шот. – Тернопіль : Укрмедкнига, 2013. – С. 451–454.