Володимир Гнатюк – український фольклорист, етнограф, літературознавець і громадсько-культурний діяч. Прогресивний світогляд, широта наукових інтересів і виняткова працьовитість Володимира Гнатюка забезпечили видатні досягнення вченого в галузі народознавства, передусім на ниві української фольклористики та етнології.
Проживши лише п’ятдесят п’ять літ, вчений залишив після себе велику спадщину. Він був збирачем, укладачем і видавцем збірників українських пісень, анекдотів, легенд, казок, голосінь, коломийок, похоронних обрядів, колядок і щедрівок, байок.
Тернопіль увіковічнив пам’ять свого виданого земляка, встановивши йому пам’ятник на території студмістечка Національного педагогічного університету, на чию честь і названий вуз.
Увіковічили в бронзі пам’ять відомого українського вченого 8 жовтня 1999 року. Пам’ятник створено у вигляді погруддя. На постаменті викарбуваний напис: «ВОЛОДИМИР ГНАТЮК». Його автором став Володимир Мельник.
Сьогодні поблизу пам’ятника проводяться головні святкування та урочистості університету.
Література
Дуда І., Чорпіта Я. Мельник Володимир Михайлович // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2005. – Т. 2 : К -О. – С. 494.