Вєя, А. Бути мудрою мамою [Текст] : незалежно від віку дитини / А. Вєя. – Львів : Свічадо, 2016. – 199 с.
Основне послання цієї книжки полягає в тому, щоб заохотити кожну матір бути мудрою та постійно чинити своїм дітям добро: учити, заохочувати, втішати, лікувати й надихати їх, наполегливо прищеплювати їм моральні цінності та щодня докладати зусиль до їхнього виховання. Та понад усе треба завжди беззастережно любити їх, і коли вони ще малі, і коли вже стали дорослими. Бо тоді, на переконання авторки, коли ми виявляємо до дітей свою любов, сам Бог об’являє їм своє любляче серце.
Ця книжка буде корисною не тільки мамам, але й батькам.
Дубінська, Л. Дитина не слухає. Що робити? [Текст] / Л. Дубінська. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 122 с. – (Мамамтатам)
Ця книжка – чудовий порадник і помічник для тих батьків, які мають проблеми у стосунках зі своїми дітьми. Назвати її «чарівною кнопкою», яка відразу розв’яже всі проблеми, – не можна. Це радше путівник, що вкаже правильний маршрут до дитячого серця, до відкритих, довірливих і теплих стосунків.
У ній подано алгоритм для батьків, як почати працювати над собою: стежити, що кажеш, намагатися зрозуміти, що рухає малям і що воно відчуває, контролювати свої реакції. А ще авторка підкаже, як навчитися любити дитину не для себе, а для неї: вчасно підставити руку, а не носити на руках, направити, але не відвести, домовлятися, а не тиснути.
Екман П. Чому діти брешуть [Текст] : Як батьки можуть заохотити дітей бути чесними / П. Екман. – Київ : КМ Publishing, 2015. – 205 c.
Чи знаєте ви, що майже всі опитані автором діти заявили, що отримали перший досвід безкарної брехні у віці від 5 до 7 років? Чи відомо вам, що діти віком від 3 до 6 років не в змозі розрізнити ненавмисну помилку і навмисним обман? Чи мають дорослі моральне право засуджувати дітей за обман, якщо вони самі відверто брешуть в присутності дітей?
Пол Екман пояснює, чому деякі діти брешуть більше, ніж інші. Ви дізнаєтеся про зв’язок між брехливістю дітей і їх пристосованістю до подальшого життя, а також про те, що обман є частиною більш загального малюнку поведінки дитини, який найчастіше і найбільш вміло демонструють деякі діти. Найважливішими аспектами цієї проблеми є роль батьків, друзів, оточення в школі, а також конкретної спокуси і ймовірності викриття і покарання. Обманюватиме дитина чи ні залежить не тільки від цих факторів, а й від ситуації.
В книзі автор висвітлює важливе питання стосовно того, які фактори є найвпливовішими щодо виникнення та подальшого вдосконалення брехні: інтелект, особистість, непристосованість, виховання, вплив друзів, специфіка ситуації, вік тощо. Пол Екман вкаже батькам на правильний спосіб спілкування зі своїми дітьми, допоможе впоратися з дитячою брехнею і навчить, як запобігти її розвиту.
Зіцер, Д. Свобода від виховання [Текст] / Д. Зіцер ; пер. з рос. І. Тумко. – Харків : Vivat, 2016. – 271 c.
Чи знаєте ви, що для гармонійного розвитку дітей потрібна не так педагогіка, як логіка? І що найкраще в житті з дитиною трапляється не завдяки, а всупереч так званому традиційному вихованню? Досвідчений педагог Діма Зіцер не перший рік вивчає взаємодію дорослих і маленьких людей. У книжці «Свобода від виховання» він розповідає, як повернути радість від спілкування з дітьми, і доводить, що ростити їх – це цікава пригода, а не важкий обов’язок.
Ільїна Н. Ростити дитину. Як? [Текст] / Н. Ільїна, Д. Хорсанд. – Харків : Основа, 2008. – 398 с. – (Краща книга про дитину)
Автори цієї книги — практичний психолог і талановитий педагог, обидві — щасливі мами, діляться своїм професійним та батьківським досвідом, пропонують практичні рецепти розв’язання проблем, що «перевірені й схвалені» багатьма батьками.
У Додатку вміщено короткий «путівник» підлітковими угрупуваннями, а також список книг для сімейного читання тощо. Ця книга унікальна не тільки обсягом практичної інформації, але й легким, довірчим стилем.
Корнєєва О. М. Ви і ваша дитина [Текст] : 100 відповідей на батьківські “чому” / О. М. Корнєєва. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2013. – 231 с. – (Зрозумій свою дитину)
Ця книга може виконати роль вашого “домашнього психолога”. ЇЇ буде цікаво погортати і молодим батькам, і “досвідченим” бабусям та дідусям, щоб зайвий раз переконатися у правильності свого підходу, а іноді й вчасно виправити помилку.
Корнєєва О. М. Дитячі вередування [Текст] : Що це таке та як з ними боротися / О. М. Корнєєва. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2015. – 167 с. – (Зрозумій свою дитину)
У пропонованому посібнику подано відповіді на питання, що часто виникають у батьків, коли їхня дитина вередує.
Кравцова, Г. Дитина і кар’єра, або Як бути гарними батьками, якщо Ви цілий день на роботі [Текст] / Г. Кравцова. – Харків : Торсінг плюс, 2008. – 156 с.
Багато хто з нас, батьків, стоїть перед дилемою: займатися вихованням дитини чи працювати. Чи можна гарантувати гармонійний розвиток дитини, якщо вас цілий день немає вдома? Чи може той, хто повністю зайнятий кар’єрою, бути гарним татусем чи гарною матусею.
Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в пропонованій книзі. Тести, наведені в ній, допоможуть вам краще пізнати свою дитину та гармонізувати стосунки в родині.
Кравцова, Г. Мамо, давай повернемо його лелеці! або Як допомогти дитині подружитися з братиком чи сестричкою [Текст] / Г. Кравцова. – Харків : Торсінг плюс, 2008. – 155 с.
Багатьох з нас хвилює проблема дитячих ревнощів. Як вирішити проблему суперництва між братами та сестрами, не виділяючи улюбленців? Як навчати дітей справлятися з ревнощами? Як зробити так, щоб у родині панували мир та гармонія?
Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій книзі.
Кушнір, Р. Як виховати щасливу та успішну дитину? [Текст] / Р. Кушнір. – Дрогобич : Коло, 2014. – 175 с.
На превеликий жаль, поки що не так багато батьків ставляться до батьківства відповідально, думаючи: а навіщо вчитися виховувати дитину, я і так усе знаю: вищу освіту маю, бізнес розвиваю, собі якось раду даю, мене он якось виховали без книг, то з якого дива ще хтось вказуватиме, як поводитися з дитиною?
Однак за це поверхневе ставлення доводиться платити дорогою ціною, передаючи свої проблеми у спадок дітям, а потім і онукам. Адже всі без винятку життєві моделі й основні сценарії закладаються у ранньому віці – до 3-5 років! Книга буде цікавою і корисною всім, хто вже мають дітей будь-якого віку, а також тим, хто готуються стати батьками.
Мацці А. 10 кроків, які псують дитину [Текст] / А. Мацці. – 2-ге вид., випр. – Львів : Свічадо, 2012. – 118 с. – (Порадник для батьків)
На відміну від інших авторів трактатів про те, як правильно виховувати дитину, автор цієї книжки узагальнив негативний батьківський досвід.
“Як можна зіпсувати свою дитину?” – запитує Дон Мацці, італійський священик та публіцист. І подає способи, до яких часто вдаються у виховному процесі сучасні батьки, навіть не підозрюючи про результати.
Вдумливі матері й батьки мають можливість мовби збоку побачити себе у сім’ї, усвідомити свої помилки, а також ознайомитися і з порадами автора щодо належного виховання. А ще – насолодитися легким й іронічним стилем автора.
Полі, О. Як не зіпсувати дитину надмірною опікою [Текст] / О. Полі. – Львів : Свічадо, 2013. – 189 с. – (Порадник для батьків)
Часто батькам складно дотримуватися балансу між любов’ю і вимогливістю до своїх дітей. На численних життєвих прикладах і педагогічному досвіді автор доводить, що допомога, присутність, доброзичливість і розуміння дитячих потреб повинні бути поміркованими. Інакше миле дитя у сім’ї може вирости справжнім тираном.
Автор доступно пояснює фундаментальні виховні принципи, від яких залежить майбутнє щастя дітей. Книжка полегшує батькам захопливу та творчу місію виховання.
Райман, Г. Потреби чи забаганки? Що дозволяти і чого не дозволяти дітям? [Текст] / Г. Райман. – Львів : Свічадо, 2012. – 166 с. – (Порадник для батьків)
Як відрізнити справжні потреби дитини від її забаганок? Що дозволяти і чого не дозволяти дітям? Як уникнути розпещування дитини? І що робити в тих випадках, коли дитина виявляється неслухняною, некерованою і нестерпно примхливою?
Ця книжка вносить у дискусію про виховання трохи інші думки, ніж більшість опублікованих досі праць. Вона не дає готових “рецептів” і “вказівок” батькам, про які вони швидко забувають або котрих просто неможливо використати в конкретній ситуації. Книжка радше пояснює найосновніші механізми й стратегії, що допоможуть батькам узяти під контроль і пригальмувати процес розпещування дітей. Ілюструючи свої думки й аргументи конкретними життєвими ситуаціями, автор навчає батьків любити дітей виваженою, зрілою й розумною любов’ю.
Слотвінська А. Бавимося разом, або Як впоратися з дитячим непослухом [Текст] / А. Слотвінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 199 с. : іл. – (Школа мудрих батьків)
Слухняна вихована дитина – мрія усіх батьків. Проте в реальному житті не існує тієї “дитинки-з-картинки”. Як і дорослий, малюк – особистість, має свої прагнення, власний характер і перепади настрою. І батькам потрібно навчитися спілкуватися з дитиною, яка наполягає на своєму, часом вередує або навіть влаштовує істерики. У цьому ігри – найкращі помічники, переконана авторка книжки, психолог Алла Слотвінська
Темплар Р. Правила батьківства [Текст] = The Rules of Parenting : 109 порад – мільйон щасливих дітей! / Р. Темплар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 287 с.
“Правила батьківства” – це особистий кодекс для тих, хто прагне виховати щасливих і впевнених у собі дітей. Річард Темплар описує класичні помилки батьків, яких колись припускався і він сам, та дає рекомендації, як їх уникнути. 109 простих і водночас дуже складних правил, які стануть для вас найважливішими!
Товнсенд Д. Межі в житті підлітків [Текст] : як говорити “ТАК”, коли говорити “НІ” / Д. Товнсенд. – Львів : Свічадо, 2012. – 279 с. – (Порадник для батьків)
Чимало батьків, стикаючись із проблемами у вихованні підлітків, розгублюються, занепадають духом або не знають, що робити.
«Ви не повинні бути одним з них. Життя з підлітком може бути набагато кращим», – запевняє автор цієї книжки, пропонуючи зробити кілька кроків, які суттєво змінять поведінку підлітків та їхні стосунки з батьками.
Багато батьків, які застосовували принципи та методи виховання, що наводяться у книжці, зауважували, що їхні діти ставали відповідальнішими, щасливішими та краще приготованими до дорослого життя.
Фабер А. Мистецво спілкування з дітьми [Текст] : удома та в школі / А. Фабер, Е. Мазліш. – Київ : КМ Publishing, 2012. – 240 с.
Використовуючи унікальні комунікативні стратегії, прості й зрозумілі діалоги та цікаві комікси, автори Адель Фабер та Елейн Мазліш допомагають батькам і вчителям налагодити плідну співпрацю з дітьми. Завдяки цьому дітям і підліткам буде набагато легше вирішувати щоденні проблеми та отримувати задоволення від навчання.
Ця книжка є наочним прикладом того, як батьки та вчителі можуть об’єднати свої зусилля і сприяти тому, щоб діти ставали наполегливими, дисциплінованими, мали бажання вчитися і пізнавати світ.
Чуб, Н. Куди подівся мій тато? [Текст] Виховуємо щасливих дітей у родині без батька / Н. Чуб. – Харків : Віват, 2015. – 271 с. – (Актуальна тема)
Що відчуває дитина, коли в неї немає тата? Як правильно налагодити взаємини з малюком, коли виховуєш його сама? На ці та інші запитання відповідає дитячий психолог-практик і успішна мама трьох дітей Наталія Чуб. У своїй новій книжці «Куди подівся мій тато? Виховуємо щасливих дітей у родині без батька» вона детально розглядає всі аспекти виховання дитини в неповній сім’ї. Дізнайтеся, чого обов’язково слід навчити свою дитину і які думки не можна озвучувати ні в якому разі, що робити, щоб малюк виріс впевненим у собі, щасливим і працьовитим. Після прочитання цієї книжки у вас обов’язково все вийде!
Чуб, Н. 100 батьківських “чому?” [Текст] : відповіді досвіченого психолога / Н. Чуб. – Харків : АРГУМЕНТпринт, 2015. – 367 с.
У своїй новій книжці «Сто батьківських “чому?”» відомий практикуючий психолог Наталія Чуб відповідає на головні питання, що виникають у батьків, малюкам яких ще не виповнилося семи років. Чи правда, що памперси дуже шкідливі? Чи потрібно сповивати дитину? Як реагувати на дитячі хвороби і як дати лад дитині, коли вона вередує? Поради досвідченого психолога допоможуть молодим татам і мамам. Книжка дуже зручна в користуванні, всі питання в ній систематизовані за віком дітей.
Шрагіна, Л. Немовля-малеча-підліток [Текст] : Мудрі формули виховання / Л. Шрагіна. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 154 с. – (Мамамтатам)
Виховання дітей – непросте завдання, і за помилки часто доводиться розплачуватися надто дорого. Щоби зрозуміти свою дитину, ви мусите навчитися розуміти її психологію, те, як вона мислить і що відчуває. А всі ж вони такі різні…
Якою творчою формулою виховання скористатися, щоб із кожної непростої ситуації від народження і аж до підліткового віку знайти вихід, як не схибити й вибудувати гармонійні стосунки з вашою найріднішою малечею – саме про це і йдеться в цій книжці.
Шрагіна, Л. 15 табу для мамусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей [Текст] / Л. Шрагіна. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 129 с. – (Школа мудрих батьків)
Чому діти не завжди поводяться так, як нам хочеться? Чому їхня поведінка нас дратує? Чому вони часто чинять нам на зло? Чи цілком усвідомлюють такі свої вчинки? Якими внутрішніми мотивами і причинами керуються?
Відповіді на ці запитання – чи не найболючіші для нас, батьків. Але варто пам’ятати: вони, наші діти, не народжуються противними, грубими, зухвалими, деспотичними чи егоїстичними. Вони стають так, якщо ці риси за певних обставин у спілкуванні з іншими людьми допомагають їм домогтися бажаного. Про те, як уникнути прикрих помилок у вихованні, про табу для батьків у спілкуванні зі своїми дітьми йтиметься у цій книжці.