Яка тварина переміщається по снігу стрибками до 50 см довжиною?
Горностай – вельми рухлива та спритна тварина. Переміщається по снігу стрибками, обома задніми лапами відштовхуючись від землі. Відмінно плаває і легко вилазить на дерева. Поширений горностай у лісостепових районах майже по всій території України.
Гніздо якого птаха може досягати 2 метри в діаметрі, до кількох метрів в висоту та до 500 кілограмів ваги?
Лелека чорний - рідкісний птах вагою до 3 кг і розмахом крил до 1,5 м. Високі ноги піднімають птаха майже на метр від землі. На відміну від білого лелеки намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні.
Який із цих птахів щороку навесні тимчасово втрачає слух перед тим як вивести нових пташенят?
Найвідоміший «ритуал» глухарів - токування. Це особлива поведінка самців, коли вони приваблюють самку: співають, стрибають, б'ються. У цей період самець не чує нічого навколо! Тобто глухне. Цей птах поширений в Українських Карпатах.
Який хижак помахує хвостом, коли задоволений і щасливий?
Помахуючи хвостом, тхір дає зрозуміти, що він задоволений і щасливий, а шиплячий тхір з розпушеним хвостом попереджає, що чіпати його не треба: він злий і може вкусити. Зараз найбільше тварин мешкає у Криму, де збереглися ділянки степу, а також у Полтавській і Черкаській областях.
Яку іншу назву має рогач звичайний?
Жук-олень - найбільший жук України. Він добре літає, тому нерідко його можна побачити у польоті на висоті від 1 до 10 метрів. На дорослих жуків можна натрапити в природі з травня по липень. Живляться вони соком, що витікає з пошкоджених стовбурів дерев – переважно дубів, рідше – буків або берез. Поширений по всій території України. Вид належить до тих, яким загрожує вимирання, в Україні його внесено до Червоної книги.
Найбільший ссавець материкової Європи.
Зубр живиться травою, листям, пагонами й гілками дерев та чагарників, корою і сіном та може досягати ваги 850 кілограмів. В Україні зубри проживають у лісових зонах північних областей. Станом на 2023 рік, найбільше стадо диких зубрів мешкає на землях Бродівського лісового фонду в Львівській області.
Які птахи вдень відпочивають, а з настанням сутінків виходять на полювання?
Жовта чапля веде нічний спосіб життя. Свою здобич (рибу, жаб і комах) підстерігає вночі у заростях очерету або чагарника. В Україні гніздиться у пониззі Дунаю, Дністра і Дніпра, в Криму на (Лебединих островах, Східному Сиваші), на півдні Запорізької області.
Яка тварина нападає на жертву з дерева?
Кіт відмінний мисливець і може годинами чекати над лісовою стежкою, щоб з дерева напасти на жертву. Невелика популяція кота лісового виявлена в Чернівецькій області, на Волині та в Одеській області.
У кого із цих тварин дуже слабкий зір?
Сліпак степовий є гризуном-землериєм. Дивовижні зуби - не ознака кровожерливих схильностей сліпака, а інструмент для риття, яким звір прокладає свої підземні ходи. Через нічний спосіб життя у нього погано розвинений зір. Поширений у Дніпропетровській, Миколаївській, Луганській областях і в Криму.
У кого із цих комах розмах крих до 55 см?
Ці метелики зустрічаються на узліссях та галявинах широколистяних та мішаних лісів. Розмах крил сягає від 35 до 55 см. В Україні зустрічається у зоні мішаних лісів та у лісостепу, переважно в Харківській області.
Яка з цих тварин прикидається мертвою, щоб урятуватися під час небезпеки?
Невелика степова лисиця корсак дуже обережна і сторожка. Прагнучи урятуватися при небезпеці, що насувається, ця хитрунка може притворитися мертвою. З 2009 року лиса корсака внесено до «Червоної книги України». В Україні цей вид відмічений у кількох східних областях, зокрема в Луганській і Дніпропетровській.
Які морські мешканці спілкуються за допомогою свисту і спеціальних звуків?
Дельфіни афаліна здатні видавати 6 типів звуків в частоті від 7 до 170 тис. герц, що нагадують скрипіння іржавих дверей. Найбільше поширений навесні та влітку біля південного узбережжя Криму.
Єдиний хижак на Землі, який регулярно споживає як м'ясо, так і рослини.
Бурий ведмідь є одним з найбільших хижаків на планеті, але його раціон майже на 80% складається з кори дерев, листя, коріння, грибів, горіхів, фруктів та ягід. Окрім цього, ведмеді дуже люблять мед. В Україні бурий ведмідь водиться в Карпатах. Їхня популяція не перевищує 200 особин.
Який птах може літати майже безшумно?
Безшумний політ дозволяє сипусі чути найтонші звуки, які подає здобич – гризуни, що ховаються в густій рослинності, тоді як птах пролітає на висоті до 3 метрів над поверхнею. Цей птах поширений в західних і центральних областях України, а також на півночі Одещини.
Самка якої тварини може давати до 7 літрів молока за день?
Зазвичай буйволиця може давати за день до 7 літрів надзвичайно поживного молока, що містить 8% жиру і 6% білків. В Україні буйволів можна зустріти переважно у Закарпатті.
Яка тварина може прожити без їжі і води до10 тижнів?
Їжак вухатий вважається санітаром степів, оскільки поїдає комах-шкідників. Такожу можуть їсти ящірок, жаб, гризунів та пташенят і навіть отруйні змії, адже вухаті їжаки мають імунітет до багатьох видів отрут. Можуть харчуватися плодами фруктів, ягодами та насінням рослин. Вухатий їжак - дуже рідкісний. В Україні відмічений на півдні Донецької та в Луганській області.
Яка тварина може переміщатися не тільки по суші, а й по дну водойми?
Норки можуть перебувати без повітря під водою без всякої для себе шкоди до 3-х хвилин. Лігво норка облаштовує в болотах біля води.
Яка тварина, захищаючи свою територію, в бою відкушує хвіст своєму супернику?
Болотні черепахи є хижаками і прекрасно вміють полювати. Вони годуються дрібними тваринами: комахами, молюсками, жабами, рибою. У болотної черепахи є довгий хвіст, який може досягати довжини 12 см. Ці рептилії часто ділять місцевість і здатні захищати свою територію. При цьому вони завдають один одному серйозні каліцтва, наприклад, відкушують хвости. В Україні мешкає у річках басейну Чорного моря та в Криму. Трапляється у лісових, лісостепових та степових районах, де заселяє болота, плавні, озера, ставки, річкові затоки з мулистим дном.