У тернопільському парку Національного відродження 23 червня урочисто відкрили садово-паркову скульптуру «Джура». Пам’ятник Джури Тернополю подарував Дмитро Савенко – київський меценат, засновник благодійного фонду «МіСт» імені Михайла Савенка. Автори скульптури – Сергій Кляпетура, Роман Кліщ.
Зазвичай джурами були молоді хлопці, діти козаків. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях. Джура мав зброю чистить, коня доглядати, а його за це вчили козацької справи. Крім навчання, джури виконували багато роботи, допомагали січовим козакам. Вони куховарили, доглядали за хворими та пораненими, служили у церкві.
«Джура» уособлює молодих воїнів, які сьогодні у жорстоких боях боронять Україну від московської навали в ім’я її вільного і незалежного утвердження та розвитку. Як і наші предки, сучасні «джури» захищають рідну землю та знищують ворога.
Скульптура «Джура» в Тернополі – це юний герой, озброєний шаблею та книгою знань – сильний, хоробрий, натхненний і водночас юний. На постаменті викарбувані такі слова: «Жити, вчитись, мріяти, творити, рідну землю боронити»
Література
Вандзеляк, Г. Символ нездоланності українського народу [Текст] : [у Тернополі відбулося урочисте відкриття садово-паркової скульптури «Джура»] / Г. Вандзеляк // Свобода. – 2024. – 26 черв.(№ 36). – С. 3.
Встановили пам’ятник козачкові-джурі [Текст] : [пам’ятник юному козацькому зброєносцю-джурі встановили у Тернополі, у парку Національного відродження] // RIA +. – 2024. – 26 черв.(№ 26). – С. 8.