Тарас Шевченко має багато імен (від патетичного Кобзаря до дружнього Ше). Він постійно присутній у нашому повсякденні (від шкільних підручників до трендів у ТікТок, від пафосних пам’ятників до графіті на революційних барикадах). Він є однією з найбільш знаних українських постатей у світі.
9 березня минає 209-та річниця від дня народження цього талановитого українського поета і художника, прозаїка і етнографа.
«Кобзар» Тараса Шевченка – книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих із минулого національних духовних скарбів.
Гордістю нашої бібліотеки є колекція із понад 50-ти видань “Кобзарів”, що вийшли друком упродовж 1950-2020 рр. Переглянути колекцію можна і віртуально, перейшовши за посиланням ->
Ознайомитись із поліграфічним розмаїттям “Кобзаря”, що зберігається у фондах публічних бібліотек Тернопільщини можна тут->
Про пам”ятник Т.Шевченку в Тернополі читайте на ресурсі ->
Настав час перевірити, а що про Тараса Григоровича знаєте Ви. Дайте відповіді на запитання вікторини “Завжди сучасний Шевченко” ->
Тих, хто прагне побачити іншого Шевченка зацікавить книга несподіваних біографічних відкриттів Станіслава Росовецького “Шевченко. Сучасна біографія”.
Книга Володимира Діброви “Свіжим оком: Шевченко для сучасного читача” спрямована на те, аби зрозуміти чому його твори, написані майже 200 років тому, і досі мають такий потужний вплив. Автор, уникаючи спрощення і тотальної ідеалізації (а також складнопідрядних речень), «перекладає» деякі реалії, контексти та міркує над джерелами поетичного впливу Т.Шевченка.
Сьогодні найвищою державною за творчі досягнення в царині літератури, культури, мистецтва є Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія). Освячена іменем великого Кобзаря, вона має незаперечний авторитет і в Україні, і в усьому світі.
Серед лауреатів цієї престижної премії є і наші земляки. Детальніше про них читайте тут->