Світлана Фаленда

Світлана Фаленда народилася у місті Тернополі в 1990 році. Фахову освіту художника-дизайнера здобула у Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі, пізніше в Українській академії друкарства у місті Львові.

В рамках програми неформальної освіти «Студії живої історії» молода тернопільська художниця організувала фотовиставку «Зникаюче місто». Фотографії Світлани Фаленди досить цікаві: на фоні старих світлин тодішнього міста Тернополя зроблено фото сьогодення. На світлини сучасних вулиць накладено фото старих будівель: парафіяльного костелу, старої будівлі залізничного вокзалу та інших. В експозиції також представлено серію сімейних світлин із старих альбомів, де зображено одяг та побут українців ХХ століття. Метою художниці є популяризація міста Тернополя, привернення уваги до його історії, дослідження історії в контексті родини, міста і країни в цілому.

Проект названо «Зникаюче місто», оскільки під час Другої Світової війни м. Тернопіль був майже повністю зруйнований, а старожилів залишилося надзвичайно мало. Тож цей проект дає можливість зрозуміти, яким було місто колись.