Бретт, Р. Бог ніколи не моргає [Текст] : 50 уроків, які змінять твоє життя / Р. Бретт. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 271 с.
Двічі фіналіст Пулітцерівської премії, Регіна Бретт — відома американська журналістка і лауреат численних премій за журналістську діяльність. ЇЇ життєвий шлях не був безхмарним. Одинадцята дитина в родині, у 16 вона вже зловживала алкоголем, у 21 стала матір’ю-одиначкою, у 41 захворіла на рак. Проте життєві випробування, здається, лише загартували цю надзвичайну жінку. Поборовши хворобу, вона зібрала свої роздуми про життя в книгу. ЇЇ 50 уроків — це колекція життєвих притч, інколи кумедних, частіше зворушливих, проте завжди непересічних і повчальних. Це досвід, який авторка винесла з власного минулого зі своїх помилок, поразок, випробувань та перемог. Якщо вам сумно, якщо здається, що світ до вас несправедливий і вам терміново потрібна підтримка — просто відкрийте цю книгу. Знайдіть той самий урок, який важливий для вас зараз. Прочитайте його. І посміхніться. Тому що, як каже Регіна Бретт, життя не перев’язане стрічкою з бантом, та це все одно подарунок!
Серван-Шрайбер, Д. Антирак. Новий спосіб життя [Текст] / Д. Серван-Шрайбер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 367 с.
Девід Серван-Шрайбер – доктор медицини, фахівець із нейронаук, психіатр. Коли лікареві було тридцять, у нього діагностували рідкісну й небезпечну форму раку – гліобластому головного мозку. Але Девід не дозволив хворобі знищити себе і обрав життя. Протягом п’ятнадцяти років він досліджував онкологію, вивчав, аналізував та втілював на практиці методи профілактики і лікування раку. Автор просто й доступно розповідає про природні механізми захисту від онкологічних хвороб. Чи можна попередити рак і не допустити зростання ракових клітин? Що робити, коли захворювання вже виявлено? Чи можна й далі жити повноцінно? Як захистити себе та близьких? Як не дозволити захворюванню прогресувати?
Леухіна, А. Зовсім не страшна книга про життя, смерть і все, що поміж ними [Текст] / А. Леухіна. – Київ : Дух і Літера, 2020. – 365 с.
Що робити, якщо когось із близьких вам людей спіткала невиліковна хвороба? Куди бігти, де шукати підтримки, як поводитися з хворим? У цій книжці зібрано практичні рекомендації, які дають відповіді на ці та інші складні запитання. Але вони не казенні, а написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій, інколи з гумором. А ще — помережані щирими й щемкими історіями людей, які діляться власним досвідом переживання подібних ситуацій, показуючи, що навіть хвороби і смерть не здаватимуться такими страшними, якщо переживати їх усвідомлено і в любові.
Соколова, Я. Я, Ніна [Текст] : Тепер я нічого не боюся / Я. Соколова, О. Купріян. – Київ : Книголав, 2019. – 208 с.
Ця історія змінить ваше життя, як змінила моє. Вона — інструмент для пошуку себе та власних цінностей. «Я, Ніна» — перша українська книга про публічну людину, яка пережила рак. Оповідь сповнена переживань, болю, кохання та сили. Вона про кожного з нас. Бо собою ми стаємо тільки тоді, коли втрачаємо. Як зберегти себе й чому варто жити – моя сповідь. Надихніться… І любіть, що б не сталося.
Воробйова, А. Мистецтво жити під час хіміотерапії [Текст] : артбук / А. Воробйова. – Харків : Vivat, 2020. – 189 с
«Мистецтво жити під час хіміотерапії» — історія боротьби з хворобою й водночас історія пошуку нової радості й глибоких сенсів, що охопила понад піврічний період життя культурної діячки, арт-ди- ректора культурного центру «ART AREA ДК» Альони Воробйової. У артбуку зафіксовані її роздуми, щоденникові записи, нотатки й щемкі й відверті розмови з друзями з артсередовища, а також коментарі психотерапевта. Візуальну частину артбуку становлять фотографії, які розповідають про внутрішні й зовнішні зміни, які сталися з авторкою.
Думати, як Стівен Гокінг [Текст] / Д. Сміт. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 199 с.
Гокінгова історія — це історія нескінченної перемоги духу над тілом. Коли у двадцять один рік у нього діагностували аміотрофічний латеральний склероз, йому, за прогнозами, лишалося не більше двох років життя. Але він вирішив продовжувати насолоджуватися своїм життям і роботою. Стівен Гокінг завдяки своєму внеску в космологію, зокрема теорії чорних дір, став всесвітньо відомим фізиком, удостоєним посади лукасівського професора математики в Кембриджському університеті, яку колись обіймав сер Ісаак Ньютон.
Для широкого кола читачів.