У якій країні в новорічну ніч з дому викидають старі та непотрібні речі через вікно?
Італійці під бій годинника викидають з дому старі і непотрібні речі, позбавляючись, таким чином, від проблем старого року.
У якій країні народився і жив християнський священник Миколай Чудотворець, що став прообразом Святого Миколая?
Святий Миколай (Ніколаус) – це реальна особа, візантійський єпископ, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. Миколай народився близько 270 року в місті Патарі в Лікії (зараз м. Демре в Туреччині). Як розповідає нам історія про Святого Миколая, він був надзвичайно чесною та доброю людиною. Бачачи складне становище, в якому перебували бідні люди, він усіляко їм допомагав. Щоб не принижувати нужденних милостинею, він таємно вночі підкладав свої подарунки їм під двері та вікна. На його честь установлено окреме свято. День Святого – 6 грудня за григоріанським календарем та 19 грудня – за юліанським.
Що із переліченого є одним із головних різдвяних сувенірів у Німеччині?
У Німеччині одним із головних сувенірів, який можна знайти на кожному святковому ярмарку, є Лускунчик, який став тут популярним ще задовго до появи казки Гофмана і балету Чайковського. На початку XIX ст. деревяні фігурки для розколювання горіхів було заведено дарувати дітям на Різдво.
Чию гігантську фігуру ставлять на головній площі міст у Швеції замість різдвяної ялинки?
Козел – традиційний різдвяний персонаж у північних європейських народів. Його гігантську солом’яну фігуру зводять щорічно на центральних площах в містах Швеції. Цап будується кожного року на перший день Адвенту, який за західно-християнською традицією припадає на кінець листопада або початок грудня. Напередодні Нового року цапа спалюють.
За традицією куди ходять фіни на святвечір?
Сауна – це невід’ємна частина фінської культури. За статистикою від 60 до 90 відсотків фінів ходять в сауну хоча б раз на тиждень. Так само й на Різдво фіни не можуть не скористатися нагодою помитися й розслабитися. У післяобідній час 24 грудня багато фінів ходять у сауну зі своїми родинами. Більше того, люди у Фінляндії вірять, що кожна сауна має свого власного ельфа, якому родини мають принести щось смачненьке.
Що ділять між собою поляки під час різдвяної вечері?
У Польщі найважливішим атрибутом вечері вважається момент, коли ламається різдвяна облатка і звучать побажання.Облатка (opłatek) – це невелика тоненька пластинка з білого прісного тіста, якою члени сім’ї діляться перед початком вечері. Він символізує собою Тіло Христове і слугує символом прощення, любові, миру та дружби. Оплатки розписують різноманітними візерунками, малюнками, можуть розфарбовувати в різні кольори.
Хто в Італії роздає подарунки чемним дітям?
В ніч з 5 на 6 січня в Італії чарівниця на ім'я Befana прилітає на своїй мітлі і через трубу димоходу спускається в камін. Слухняним дітям залишає солодощі, а неслухняним – вуглинки. Народна легенда розповідає, що одного разу холодним зимовим вечором в будинок до старої Бефани попросились на ночівлю три царі, які вирушили у Віфлеєм щоб принести подарунки новонародженому Христу. Вранці царі покликали Бефану з собою, але вона відмовилася. Пізніше жінка пошкодувала про це і приготувавши кошик з солодощами, вирішила йти слідом за ними але так і не змогла їх знайти. Тоді вона почала стукати в усі будинки, які їй траплялися даруючи солодощі всім маленьким дітям, сподіваючись що хтось з них і буде тим новонародженим. І з того часу, в ніч з 5 на 6 січня, вона подорожує по всьому світу, в надії отримати прощення роблячи подарунки дітям.
У якій країні зародилася традиція обмінюватися листівками в свято Різдва?
Вважається, що традиція обмінюватися листівками в свято Різдва зародилася саме в Англії, коли у Лондоні в 1843 році була надрукована перша масова листівка. На замовлення підприємця Генрі Коула було надруковано 2050 примірників вартістю один шилінг за кожну.
У якій країні є традиція обливатися водою в Новорічну ніч?
На Кубі існує цікава традиція напередодні святкування Нового року наповнювати водою всі відра, глечики та тази в будинку. Опівночі кубинці вихлюпують воду через відчинені вікна на вулицю, бажаючи, щоб Новий рік був таким же світлим і чистим, як вода.
Що греки освячують в Новорічну ніч?
У Новорічну ніч. Як правило, господар будинку освячує в храмі великий гранат і розбиває його на подвір'ї. Чим більше зерен висипется з плоду, тим вдаліше буде Новий рік.
У Мексиці на Різдво у кожній домівці висить піньята як обовязковий атрибут свята. А що це?
Піньята – глиняний горщик, який наповнюють солодощами та фруктами. За формою він нагадує 7-конечну зірку, обклеєну кольоровим папером. 7 променів символізує 7 смертних гріхів. Гості з зав’язаними очима по черзі намагаються розбити глечик за допомогою палиці. Цей ритуал є символом віри в те, що ми переможемо гріхи, ну а солодощі – приємний бонус.
Хто приносить різдвяні подарунки у Чехії?
У Чехії на Святвечір 24 грудня дарунки отримують усі – і діти, і дорослі. Доставляє їх, як не дивно, Єжишек, тобто Ісусик. Як це робить немовля – невідомо, адже його ніхто ніколи не бачить: варто на секунду вийти з дітьми з кімнати – і подарунки опиняються під різдвяною ялинкою.
У Франції до дітей з подарунками приходить дідок Пер Ноель. А яка тварина його супроводжує?
У Франції до дітей приходить дідок Пер Ноель в шубі, червоному ковпаку і дерев’яних черевиках. Пересувається він на ослику. Діти вірять, що Пер Ноель забирається в димохід і кладе їм гостинці в спеціально приготовлене для цього взуття перед каміном.
Чим прикрашають новорічну ялинку у Данії?
Традиція прикрашати різдвяні ялинки прапорцями виникла в Данії після Другої Шлезвізької війни 1864 року. Патріотично налаштовані датчани прикрашали свої ялинки національними прапорцями, і ця особливість стала частиною різдвяних традицій і в інших скандинавських країнах: у Норвегії, Швеції, Фінляндії, Ісландії та на Фарерських островах.
Як називається традиційна німецька різдвяна випічка?
У Німеччині на Різдво частують один одного штоленами. Штолен — традиційна німецька випічка, яка своєю формою та білим кольором повинна була «нагадувати» загорнутого у пелюшки Христа-немовлятка.
У якій країні на Різдво є традиція перевдягатися в Крампуса?
В Австрії у день Різдва молодь перевдягається в фантастичну істоту на ім’я Крампус — страховисько з дзвіночками, різками і цапиними рогами. Разом зі святим Миколаєм, який дарує слухняним дітям солодощі та подарунки, Крампус ходить по вулицях і жартома намагається засунути в мішок неслухняних хлопчиків і дівчаток, щоб забрати в свою печеру.