Хто заснував першу бібліотеку на Русі?
Бібліотека Ярослава Мудрого – за літописними свідченнями, перша бібліотека Київської Русі, що розташовувалася на території Софійського Собору в Києві. Час заснування бібліотеки невідомий. У «Повісті минулих літ» про неї згадується під 1037 р.
Як називається одна з найдавніших форм книги?
Як називається короткий виклад змісту книги, що допомагає читачеві або покупцеві краще орієнтуватися при виборі книги?
Анотація – коротка характеристика твору чи видання, яка розкриває їх призначення, зміст, форму та інші особливості. Як правило, анотація розміщується на звороті титульного аркуша книги. Основне завдання анотації – викликати інтерес читача до книги, пробудити читацький інтерес і «змусити» його придбати творіння автора. Завдяки якісно виконаному опису продається більшість книг.
Назва якого з цих духовних творів друку перекладається на українську мову як «книга»?
Бі́блія (з грец. βιβλία — книга) — священна книга християнства
В руці якої всесвітньо знаменитої статуї знаходиться книга?
Статуя Свободи у Нью-Йорку — найзнаменитіша скульптура Америки. Її висота 93 м. Богиня свободи тримає факел у правій руці і книгу (табличку) в лівій. Напис на книзі свідчить «англ. JULY IV MDCCLXXVI» («4 липня 1776»), дата підписання Декларації Незалежності
На якому матеріалі було виготовлено перші книги?
Таблички - найдавніший матеріал для письма. Вони були двох видів: воскові та глиняні. Останні для міцності зазвичай обпалювалися, і внести зміни в текст після цього вже було неможливо. Воскові таблички дозволяли прати напис і наносити нову. Напис, зроблений в давнину на камінні, скелях, кістках тварин, книгою не можна назвати. Це були окремі висловлювання, а не тексти. Перші книги з'явилися в III тисячолітті до н. е. в Стародавній Месопотамії. Обпалені глиняні таблички складали в дерев'яні ящики, кожен з яких представляв окрему «книгу». У Стародавньому Римі скріплювали разом 2-4 таблички, і виходив кодекс (книга) з декількох «листів».
Ким були перші творці рукописних книг на Русі?
Ченці на Русі були творцями й переписувачами книг. Книги переписувалися ними від руки, що вимагало тисяч годин кваліфікованої праці. Для ченців тиражування рукописів вважалося найкориснішою роботою: по-перше, змушувало забути про мирське, а по-друге, сприяло поширенню релігії
Яка частина твору не належить перу автора книги?
Епіграф — цитата, влучний вислів, афоризм чи прислів'я, подані перед текстом літературного твору або перед його окремими розділами. Звертання письменника до епіграфа залежить від типу його художнього мислення, стилю та задуму твору. Вводячи цей елемент, автор надає йому великого значення. Епіграф часто служить ключем до осмислення теми, ідеї або настрою твору, допомагаючи його сприйманню. Епіграф завжди розміщується у верхньому правому кутку сторінки. За основу епіграфа, як правило, беруть цитати відомих мислителів, філософів, політиків…
Як називають книги, які видаються великими тиражами і найбільше розкуповуються?
Бестселер (англ. bestseller, від best – найкращий і sell – продавати) – книжка, що має найбільший попит і значний комерційний успіх, а також стійке читацьке визнання впродовж певного часу. У суспільствах із розвиненою інформаційною структурою (США, Японії, країнах Європи) бестселерами стають переважно нові твори популярної літератури (видання котрих часто супроводжується кіноверсією), біографії відомих політичних діячів, акторів і співаків.
Як називають барвисту паперову обкладинку поверх обкладинки книги?
Суперобкладинка (від лат. super — укр. над) — паперова обкладинка, що надівається на палітурку або основну обкладинку. Для підвищення міцності часто покривається лаком чи синтетичною плівкою. Якщо книга в обкладинці, то суперобкладинка може бути приклеєна до корінця, щоб не зісковзувала. Використовується як елемент зовнішнього оформлення, оберігає від пошкоджень і забруднень основну обкладинку. На ній може розміщуватися анотація до видання, інформація про автора, реклама. Тираж книг встановлюється видавництвом після вивчення читацького попиту. Зазвичай розрізняють малі тиражі (до 15 000 примірників), середні (до 100 000 примірників) і масові (понад 100 000 примірників).