19 липня 1949 року у селі Мишковичі на Тернопіллі народився відомий український письменник та поет Богдан Бастюк.
Богдан Іванович – член Національної спілки письменників України (1988). Упродовж 2005—2008 років очолював Тернопільський обласний осередок НСПУ. Лавреат літературно-мистецьких премій ім. братів Лепких (1993), ім. Уласа Самчука (2002), ім. Степана Руданського (2004).
Богдан Бастюк проявив себе у численних іпостасях, талант мав яскравий, різнобічний, сильний.
Починав як ліричний поет. Ще за радянських часів видав збірки «Коріння» (1978) і «Вдома» (1987), а згодом, за незалежності «Трава у профіль» (1990), «Сто мініатюр» (1992), «Цілушка» (2005) і вибране «Словини» (2005). Його творам притаманна причетність, і ця притче вість універсальна, бо йде від народної традиції, вміння виділити найсуттєвіше, найважливіше для кожного читача. На його мелодійні вірші охоче написали музику композитори Т. Хмурич, Б. Пілат, В. Подуфалий, Ю. Бірковий.
Друга Бастюкова іпостась – проза. Він починав із малих форм, а завершив великим епічним полотном – трилогією «Сопигора», яку писав довго і важко, переписуючи багато разів кожну сторінку. «Сопигора» − це погляд на історію Галичини, суперечливу і складну, драматичну і трагічну, розказану людиною небайдужою, здатною на глибоке переживання.
Третя іпостась Богдана Бастюка – гуморист-сатирик. Саме на цьому полі, здається йому випав найбільший успіх. Його блискучі, іскрометні гуморески увійшли у збірки «На кривавому цвяшку» (1997), «Для дорогої родини» (1999), «Сміхомаргіналії» (2001) та записані на дисках, розлетілися не лише по всій Україні, а й по широкому світові, де живуть українські емігранти та заробітчани. Сатира Богдана Бастюка має подвійне дно, те, що літературознавці називають підтекстом і надтекстом. Кращі його твори, зокрема такі як «Корида», «Гробівець», «Сусіди» − це речі хрестоматійні й колись, безперечно, прикрасять кращі антології українського гумору і сатири кінця ХХ – поч. ХХІ століть.
Проза Богдана Бастюка звучала у неповторному виконанні Народного артиста України, незабутнього Мирослава Коцюлима, поетичні твори і сьогодні входять до репертуару народного артиста України В’ячеслава Хім’яка , а гумор і сатиру популяризує в Україні та за її межами Народний артист України Гриць Драпак.
11 збірок поезій, гумору й сатири, а також дві книги задуманої трилогії «Сопигора» («Пасинки Європи» та «Війна у війні») є у фонді Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.