5 вересня світ відзначає Міжнародний день благодійності.
День спрямований на підвищення обізнаності про благодійні ініціативи і про те, як кожен з нас може зробити свій внесок у зміну світу на краще. Це можливість для всіх, від окремих осіб до організацій, взяти участь у добрих справах, допомогти тим, хто потребує, і підтримати соціально важливі проєкти.
Відзначення цього дня є також формою вшанування великих гуманістів і благодійників, які присвятили своє життя служінню людству.
Земля українська завжди славилася талановитими людьми, щирими патріотами. До таких належали й представники найзаможніших родин- відомі українські капіталісти – меценати, внесок яких у промисловий та освітній поступ України не викликав жодного сумніву. Меценати фінансували вітчизняних митців, письменників та науковців, засновували власні галереї, залучали до співпраці діячів культури та мистецтва. Вони виробили своєрідну систему так званого «малого меценатства», яка сприяла зібранню мистецької спадщини в приватних колекціях.
Славетним українським родинам, які творили українську історію, культуру, економіку на зламі 19-20 століть приурочене інформаційне видання “Українське меценатство на межі ХІХ-ХХ ст. в особах”.
У покажчику узагальнено інформацію про життя і вклад таких відомих родин благодійників як: Алчевські,
Дідушицькі, Русови, Симиренки, Терещенки, Ханенки, Федоровичі, Чикаленки та Шептицькі. Видання розраховане на широке коло читачів, доповнене іменним та географічним покажчиком.
У передмові до читачів укладачка покажчика, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу ТОБМ Ірина Грицишин, цитатою землевласника та мецената Євгена Чикаленка нагадує, що “любити Україну треба не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені”.
Переглянути видання “Українське меценатвство…” ->