Голодомор – злочин геноциду проти українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом.
Внаслідок умисного створення умов, несумісних з життям, за менш ніж календарний рік (зима 1932 – літо 1933) в Україні загинули мільйони людей.
Голод на довгі десятиліття порушив природний та політичний розвиток українців як спільноти, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідки цієї катастрофи відчуваємо донині…
Пропонуємо до перегляду виставку книг спогадів та свідчень очевидців, публікації, розвідки, розслідування, статті, матеріали конференцій, які розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії Голодомору для українського народу.
Книги, зібрані на віртуальній виставці “Голодомор 1932-33 р. Забуттю не підлягає” є у фондах нашої бібліотеки.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. Сучасні трагічні події засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Запрошуємо небайдужих долучитися 23 листопада о 16 годині до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях.
Кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті та віри в майбутнє.