День матері — особливе свято. Його відзначають навесні, коли оживає природа, розквітають квіти, зароджується нове життя, і це чи не найкраща метафора материнства. Міжнародний день матері традиційно святкують у другу неділю травня. І хоча в нашій країні це свято не є державним, але воно здобуло неабияку популярність серед українців. Звідки й коли з’явилася традиція вшановувати мам, бабусь і вагітних жінок, та як це роблять по всьому світу?
Як виникла ідея святкування Дня матері?
В кожній країні традиції святкування цього дня загалом схожі. В європейських країнах та США свято відзначають з квітами, листівками, подарунками й сімейними трапезами, концертами, виставами для мам за участю їхніх дітей, спеціальними церковними служіннями й відпочинком на природі. Зазвичай в другу неділю травня діти намагаються звільнити своїх матусь від домашніх клопотів, наприклад, самостійно готують вечерю.
У різних країнах дата, на яку припадає свято, різна. Тому можна привітати близьких в інший день, наприклад, як в:
· Норвегії — в другу неділю лютого;
· Вірменії — 7 квітня;
· Польщі — 26 травня;
· Монголії — 1 червня;
· Сербії — в грудні;
День матері в Україні має чудові перспективи для розвитку, адже у нашого народу існує міцний звʼязок між поколіннями. Звичайно, не варто згадувати про мам лише один раз на рік і відкуповуватися дріб’язковими подарунками. Слід піклуватися і приділяти їм увагу щодня, навідувати чи телефонувати — це найкращий презент, який вам нічого не коштуватиме. А у свято влаштуйте щось особливе, наприклад родинну вечерю або невеликий відпочинок. Існує безліч альтернатив традиційним подарункам. Зовсім не обов’язково шукати нову пательню або пилосмок. Приміром, у Європі мам запрошують у кафе, на прогулянку чи шопінг, де вони можуть купити все, що заманеться. В будь-якому випадку, вибираючи подарунок на день мами, не обмежуйтеся речами з практичним застосуванням, проявіть креатив і фантазію. І не забувайте, що найголовнішим подарунком для мам у всі часи є увага й любов їхніх дітей.