Видатний український філософ-містик, богослов, поет та педагог Григорій Сковорода був чи не найцікавішою постаттю історії української культури.
За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово цитували, переписували рукописи та пропагували їх. Про нього у творах згадував сам Тарас Шевченко: “Кругом листочки обведу та й списую Сковороду”.
Григорій Савич Сковорода винайшов власну формулу щастя, багато уваги приділяв самопізнанню, став зачинателем нового жанру в українській літературі – байки, був вегетаріанцем і дауншифтером. Грав на кількох музичних інструментах: сопілка, скрипка, флейта, бандура і гуслі.
З одного боку, він є наріжним каменем і національним надбанням для кожного українця. Але з іншого, Сковорода також є «вселенським космополітом», який жив за Святим Письмом та перекладав на свій розсуд стародавніх античних класиків.
Григорій Савич писав байки, притчі, вірші та філософські трактати. Всюди залишив частинки своєї мудрості та бачення світу. Він є автором теорії “сродної праці”, яка співзвучна з тим, що зараз говорять психологи, блогери та ментори: потрібно знайти ту справу, до якої не лише є хист в людини, а яка приноситиме задоволення. Філософ Сковорода саме таку думку ставить в основу щасливого життя.
У своєму житті він спробував багато професій: писав музику та співав у царському хорі; бував за кордоном, де вчив мову та відвідував лекції, досліджував культуру; вчителював. Але знайшов своє покликання у мандрівному способі життя, який дозволив йому пізнавати себе, оточуючий світ і залишати глибокі філософські роздуми в творах.
Про Г. Сковороду- культового українця, позначеного на гривні, говорили в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді.
Модерували вечір-розповідь «Григорій Сковорода- філософ свободи» головна бібліотекарка Лідія Грищук та редакторка, освітянка й громадська діячка Теодозія Федорович.
У фонді нашої книгозбірні ви знайдете такі відомі праці Г.Сковороди, як: “Байки Харківські”, “Сад божественних пісень”, “Розмова про істинне щастя”, “Пізнай в собі людину”, вибрані твори різних років видання, повну академічну збірку творів (2016), “Вірші. Пісні. Байки. Трактати. Притчі. Прозові переклади” тощо.
Читаючи, відкривайте для себе таємничий світ Григорія Сковороди.